Szczecin: Stadion będzie za 4 lata

źródło: MMSzczecin.pl

Wielka budowa rozpocznie się w 2010 roku i potrwa 2 lata. Stadion ma pomieścić 35 tysięcy widzów – powiedział nam Władysław Dzikowski, wiceprzewodniczący rady miasta.

Reklama

Jeszcze nie tak dawno prezydent zapowiadał, że Szczecin będzie starał się o to, by gościć którąś z drużyn narodowych uczestniczącą w Mistrzostwach Europy 2012. Aby tak się stało potrzeba hoteli, dróg i stadionu. Władysław Dzikowski, wiceprzewodniczący rady miasta, na spotkaniu z mieszkańcami i radą osiedla w Dąbiu zapowiedział, że budowa obiektu rozpocznie się w 2010 roku, a skończy się 2 lata później.

- W 2010 roku wbijemy pierwszą łopatę – mówił. – Skończymy w 2012 roku. Na terenie przy ulicy Przestrzennej powstanie również lotnisko dla niewielkich samolotów oraz kompleks rekreacyjny.

O tym, co powstanie przy Przestrzennej słyszymy od kilku lat. Dopiero jednak w ostatnim czasie podjęto widoczne działania. Szczecin zaczął wykupywać teren. Ma już dwie działki przy ulicy Hangarowej. Za nieruchomości zapłacił warszawskiej spółce blisko 5,5 miliona złotych. Obie działki znajdują się w rejonie lotniska.

Marzena Gajewska, mieszkanka Dąbia podejrzewa, że ostatecznie nie doczekamy się ani lotniska ani stadionu.

- Od wielu lat słyszymy o tym, co tam powstanie, bądź nie – mówi. – Teren jest rzeczywiście bardzo atrakcyjny, jednak strasznie zaniedbany. Podejrzewam, że mowa o tym, co powstanie na tym lotnisku jest tylko kampanią reklamową urzędu miasta.

Prawdę poznamy pod koniec roku. Wtedy dla lotniska w Dąbiu ma powstać plan zagospodarowania przestrzennego, który rozwieje wątpliwości.

Autor: Andrzej Kus, MMSzczecin.pl, 05.04.2008

Reklama