Radom: będzie nowy stadion przy ul. Narutowicza!

źródło: SportRadom.pl; autor: Gutek

Jeszcze w marcu, najpóźniej na początku kwietnia, zapaść ma ostateczna decyzja o przebudowie stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza w Radomiu. To efekt spotkania Zbigniewa Pacelta, sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu z Andrzejem Kosztowniakiem, prezydentem Radomia. W spotkaniu uczestniczyli również Irena Szewińska, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Piotr Kalinkowski, dyrektor MOSiR-u i Zygmunt Malinowski, prezes Radomskiego OZLA. Decyzja oznacza, że już w 2009 roku ruszyć będzie mogła przebudowa obiektu.

Reklama

W najbliższym czasie powstać ma szczegółowy plan. Ale już dzisiaj wiadomo, stadion całkowicie zmieni swój wygląd. Wyburzona zostanie część toru kolarskiego, wybudowana zostanie bieżnia tartanowa. Powstaną rzutnie do konkurencji technicznych oraz zeskoki do skoku wzwyż i o tyczce. Stanie się obiektem lekkoatletycznym, na którym będzie można rozgrywać mecze piłkarskie.

Jedna z koncepcji zakłada np. wybudowania od strony ul. Narutowicza 3-kondygnacyjnej trybuny. Pod którą znalazły by miejsce nie tylko szatnie, ale i bieżnia do treningów. Według informacji portalu sportradom.pl przebudowa stadionu przy ul. Narutowicza kosztować ma ok. 15.000.000 - 17.000.000 złotych. Choć nie brak takich, którzy uważają, że będzie mniejsza. W każdym razie ministerstwo sportu gotowe jest przekazać ok. 10.000.000 złotych. Pozostałe pieniądze zagwarantować ma miasto.

Zrelizowanie tej koncepcji będzie niewątpliwym sukcesem środowiska lekkoatletycznego Radomia.

Reklama