Nowy Stadion: Haga

źródło: własne; autor: Redakcja

Od miesiąca kibice ADO Den Haag mogą zasiadać na nowym stadionie. Komfortowe warunki i ciekawa perspektywa na przyszłość mogą osłodzić fanom drugoligową rzeczywistość.

Reklama

Ciekawy z zewnątrz, wygodny w środku- to główne założenia pracowni Zwarts&Jansma, która projektowała nowy stadion w Hadze. Zaledwie cztery metry- tyle dzieli od murawy widzów w pierwszych rzędach. A między nimi a boiskiem znajduje się jeszcze fosa, przez którą kibice wchodzą na trybuny. Do tego fani o różnych potrzebach na nowym stadionie mogą wybrać między sektorem rodzinnym, sektorem przeznaczonym dla fanatyków, wygodnymi i przestronnymi skyboksami czy miejscami w loży VIP. Choć frekwencja na początku tego sezonu nie napawa wielkim optymizmem, architekci pozostawili możliwość rozbudowy obiektu do 27 000, jeśli zapotrzebowanie będzie na tyle duże.

Do 2007 roku zespół ADO korzystał z Zuiderpark Stadion, który pojemnością nie ustępował znacząco, jednak poziom bezpieczeństwa i wygody odwiedzających był nieporównywalnie niższy od obecnego. Poza tym, nowy stadion ma zarabiać i tętnić życiem przez cały tydzień, co gwarantują liczne inwestycje komercyjne zrealizowane lub planowane wokół obiektu.

Reklama