Nowe projekty: Chorwackie stadiony na Euro2012

źródło: własne

Zapraszamy do obejrzenia obiektów, jakie planują wybudować nasi konkurenci z Południa. Dwa z nich dopiero powstaną, a dwa czekają jeszcze duże zmiany w konstrukcji.

Reklama

Największym stadionem chorwackiego Euro ma być narodowy obiekt- Stadion Maksimir, na którym na co dzień gra Dynamo Zagrzeb. W czasie Mistrzostw miałoby się tu odbyć 5 meczów, w tym mecz otwarcia oraz ćwierćfinał i półfinał. Docelowo pojemność ma wzrosnąć do 60 000 miejsc. Już w tej chwili stadion mieści prawie 40 000 miejsc i od prawie dekady jest systematycznie modernizowany. Wciąż czekają go przebudowy większości trybu i zadaszenie całości, z rozsuwanym dachem włącznie.

Drugim co do wielkości obiektem miałby być Stadion Poljud, dom największego rywala Dynama- Hajduka Split. Tutaj zmiany będą nieco mniejsze- istniejący stadion ma zmienić zadaszenie, które całkiem przykryje trybuny, pojemność nie powinna znacząco się zmienić, zostanie też bieżnia lekkoatletyczna.

Dwa pozostałe stadiony powstaną od podstaw. Stadion Gradski Vrt w Osijeku na miejscu obecnego, natomiast zlokalizowany w Rijece Stadion Rujevica w nowej lokalizacji. Oba stadiony posłużyłyby rozgrywkom grupowym, na każdym odbyć się mają 3 mecze. Ze wszystkich chorwackich propozycji tylko Stadion Poljud ma być gotowy jeszcze w 2008 roku, natomiast pozostałe trzy 30,06,2010.

Reklama