USA: Finał Copa America 2024 opóźniony o 82 minuty! Bójki i kibice bez biletów

źródło: Stadiony.net; autor: Kuba Kowalski

USA: Finał Copa America 2024 opóźniony o 82 minuty! Bójki i kibice bez biletów Finał Copa America 2024, który odbył się 14 lipca na Hard Rock Stadium w Miami Gardens, był pełen problemów związanych z bezpieczeństwem i kontrolą tłumu. Tysiące kibiców bez biletów próbowało siłą dostać się na stadion, co spowodowało chaos zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu.

Kolejny blamaż podczas Copa America

Kłopoty zaczęły się kilka godzin przed meczem, gdy około 7 tysięcy osób bez biletów sforsowało bariery i weszło na Hard Rock Stadium. Tłumy te spowodowały zatłoczenie i stanowiły poważne zagrożenie dla pozostałych widzów, ochrony oraz policji. Zdesperowani kibice wspinali się nawet do otworów wentylacyjnych. W rezultacie mecz, który miał się rozpocząć o 20:00 czasu lokalnego, został opóźniony o 82 minuty, podczas których służby porządkowe starały się opanować sytuację.

W trakcie meczu, ochrona nadal sprawdzała bilety i próbowała rozluźnić zatłoczone sektory. Na miejsce skierowano 550 funkcjonariuszy policji z Miami-Dade, którzy dokonali licznych aresztowań za wtargnięcia i napaść na funkcjonariuszy. Wysoka temperatura, sięgająca 31°C, dodatkowo pogarszała sytuację, zmuszając straż pożarną do utworzenia punktu ratunkowego dla kibiców, którzy ucierpieli z tego powodu. Płacz dzieci i przerażenie rodziców potęgowały chaos.

Kibice wdrapujący się do otworu wentylacyjnegoKibice wspinają się do otworów wentylacyjnych

Argentyno, co ty robisz!

Na boisku mecz był mniej intensywny. Bramkarz Argentyny, Emiliano Martínez, wykazał się kilkoma kluczowymi interwencjami przeciwko agresywnej Kolumbii. Finał przybrał dramatyczny obrót, gdy kapitan Argentyny, Lionel Messi, musiał opuścić boisko z powodu kontuzji w 64. minucie. Pomimo tych trudności, Argentyna odniosła zwycięstwo w dogrywce dzięki Lautaro Martínezowi, który strzelił decydującą bramkę w 112. minucie po podaniu od Giovaniego Lo Celso. To zwycięstwo dało Argentynie drugie z rzędu mistrzostwo Copa America.

Incydenty na Hard Rock Stadium wywołały szeroką dyskusję na temat bezpieczeństwa, szczególnie biorąc pod uwagę mundial w 2026 roku, który zorganizują USA, Meksyk i Kanada. Czy Stany Zjednoczone są gotowe, aby przyjąć jeszcze więcej kibiców i reprezentacji. Problemy z organizacją Copa America 2024, zła murawa i pozostałe niedociągnięcia nie dają dużo nadziei na powodzenie tego przedsięwzięcia.