Bielsko-Biała: Na co zostanie przeznaczone dofinansowanie z ministerstwa?

źródło: Stadiony.net; autor: Paulina Skóra

Bielsko-Biała: Na co zostanie przeznaczone dofinansowanie z ministerstwa? Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało dofinansowanie dla sześciu podmiotów w całym kraju w zakresie infrastruktury sportowej dla akademii piłkarskich. Znalazły się także pieniądze na modernizację w Bielsku-Białej. Co konkretnie zostanie wykonane?

Reklama

Zyska Podbeskidzie

Decyzją ministra Sławomira Nitrasa miasto dostanie 1 161 100 zł. Kwota ta zostanie wykorzystana na przebudowę Stadionu Miejskiego. Zakres prac obejmuje modernizację monitoringu oraz oświetlenia boiska i trybun, a także wykonanie przy boisku dodatkowego pola do rozgrzewki i treningu o nawierzchni syntetycznej. Ma ono mieć szerokość około 5 metrów i znajdować się od strony trybuny zachodniej. Bielsko-Bialskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji zależy przede wszystkim na wymianie oświetlenia na energooszczędne.

Wniosek o przyznanie pieniędzy z ministerstwa został złożony w czerwcu ubiegłego roku. A fundusze z ministerstwa pokryją koszty wykonania około 50% prac. Resztę potrzebnej kwoty dołoży miasto, na co w tegorocznym budżecie zostało zabezpieczone kolejne 1,2 mln zł. Modernizacja ma potrwać do października bieżącego roku. Na ten moment nie ma zagrożenia, że prace będą ingerować w rozgrywki Fortuna 1.Ligi.

Stadion Miejski BBOSiR w Bielsku Białej© BBOSiR

Boisko w Wapienicy nadal bez balonu

Jak informuje portal bielskie.info, fundusze przekazane przez ministerstwo pochodzą z tego samego źródła, z którego w poprzednich latach sfinansowana została przebudowa boiska w Wapienicy. Program ten jest przeznaczony dla klubów piłkarskich występujących w Ekstraklasie i 1.Lidze. Służy on modernizacji infrastruktury sportowej, z której korzystają nie tylko seniorskie drużyny, ale także dzieci i młodzież.

W ubiegłym roku na modernizację obiektu w Wapienicy Bielsko-Biała otrzymało 2,7 mln zł. Początkowo planowano, aby tegoroczną dotację również wykorzystać na ten sam cel. Chciano zakupić i zainstalować halę pneumatyczną, która pokryłaby boisko. Ostatecznie jednak zrezygnowano z tego pomysłu, ponieważ nie zdążono by wykonać wszystkich potrzebnych prac w terminie, a co za tym idzie, dotacja nie zostałaby rozliczona.

Stadion Miejski BBOSiR w Bielsku Białej© Stadiony.net

Nie tylko Bielsko

Resort przeznaczył na ten program łącznie prawie 20 mln zł, a oprócz Bielska-Białej dofinansowanie dostaną także Widzew Trainig Center, Gmina Sosnowiec, Miasto Chorzów, MKS Miedź Legnica oraz Miasto Opole.

Akademie Piłkarskie stanowią pierwszy i podstawowy etap rozwoju kariery młodych piłkarek i piłkarzy. Boiska, hale i inne obiekty w całej Polsce pomagają upowszechniać sport, aby trening w profesjonalnych warunkach był dostępny dla każdego. Odpowiednia rozbudowa całego systemu pozwoli również na rozwój sportowych talentów i ich dalsze szkolenie - napisał minister Sławomir Nitras w mediach społecznościowych.

Reklama