Nowy Sącz: Kolejne przetargi w sprawie budowy stadionu

źródło: Stadiony.net; autor: Paulina Skóra

Nowy Sącz: Kolejne przetargi w sprawie budowy stadionu Kilka dni temu w siedzibie spółki Nowosądecka Infrastruktura Komunalna nastąpiło otwarcie ofert w drugim przetargu na wykonanie prac budowlanych związanych z zabezpieczeniem elewacji budynku A Stadionu Miejskiego w Nowym Sączu. Wpłynęły cztery oferty.

Reklama

Będą negocjacje

Zgodnie z treścią ogłoszenia wybrany wykonawca miał ocieplić obiekt z zewnątrz płytami styropianowymi i z wełny, zagruntować ściany, a na koniec wykonać tynk cienkowarstwowy silikonowy w kolorze czarnym. Wszystko to w ciągu 84 dni, od momentu podpisania umowy z NIK. Mimo że w przetargu wpłynęły cztery oferty, żadna z nich nie została przyjęta. Wszystkie przewyższały przewidziany przez miejską spółkę budżet na to zadanie, czyli 659 219,47 zł brutto. Natomiast oferty zamykały się w przedziale cenowym od 796 794,00 zł brutto do 1 088 056,16 zł brutto.

Nowosądecka Infrastruktura Komunalna przystąpi teraz do negocjacji cenowych. Podczas wizji lokalnej z potencjalnymi oferentami pojawiły się kwestie związane z koniecznością wykonania prac nieobjętych postępowaniem przetargowym oraz zastosowania innej technologii w planowanych robotach. Spółka przychyliła się do uwag wykonawców, - wyjaśnia Anna Xymena Majkrzak, prezes NIK w rozmowie z Gazetą Krakowską. Obecnie oferty sprawdzane są pod kątem formalno-prawnym a wykonawcy, których oferty nie będą podlegały odrzuceniu, zostaną zaproszeni do negocjacji cenowych. Ostateczny termin wyznaczono na 29 stycznia.

Budowa stadionu Sandecji© szling.com / Odkryj atrakcje Małopolski Discover Małopolska (CC)

Stadion jeszcze w tym roku?

Nie wiadomo czy i kiedy zostanie ogłoszony przetarg na dokończenie budowy Stadionu Sandecji. Na razie przeprowadza postępowania na konkretne zadania. Myślę, że przekroczyliśmy 80% zaawansowania prac. Prace zabezpieczeniowe już trwają, a będzie wyłoniony także wkrótce generalny wykonawca inwestycji, który dokończy całą budowę, zapewnił Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza. Włodarz jest także przekonany, że stadion o pojemności 8 111 miejsc zostanie oddany do użytku w tym roku. Nie chciał podać konkretnej daty, ale jego zdaniem, nastąpi to w miesiącach letnich.

Czarne chmury nad prezydentem miasta

W październiku ubiegłego roku władze Nowego Sącza zerwały umowy z wykonawcą trzech miejskich inwestycji: Stadionu Sandecji, kompleksu sportowego w dzielnicy Zawada i trzech bloków mieszkalnych. Powodem były opóźnienia i utrata zaufania do głównego wykonawcy, nowosądeckiej firmy Blackbird. Doniesienie do prokuratury w tej sprawie złożył między innymi lokalny poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk i grupa radnych. W ostatnich dniach pojawiły się nowe informacje dotyczące prowadzonego śledztwa.

Budowa stadionu Sandecji© szling.com / Odkryj atrakcje Małopolski Discover Małopolska (CC)

Prokuratura w Muszynie rozszerzyła postępowanie o niedopełnienie obowiązków i brak należytego nadzoru nad inwestycjami ze strony prezydenta miasta Ludomira Handzla. Wcześniejszą decyzją prokuratora okręgowego zostaliśmy wyznaczeni do prowadzenia postępowania stricte w zakresie samego stadionu, budowy trybun, zawierania umów i tak dalej. Ten wątek dotyczący domniemanego niedopełnienia obowiązków przez prezydenta miasta Nowego Sącza nie był objęty tym przekazaniem, więc wystąpiliśmy do prokuratora okręgowego o podjęcie w tym zakresie decyzji, - powiedział prokurator Rafał Gruszka dla Gazety Krakowskiej.

Reklama