Meksyk: Estadio Azteca przejdzie renowację przed Mistrzostwami Świata 2026

źródło: Stadiony.net; autor: Kuba Kowalski

Meksyk: Estadio Azteca przejdzie renowację przed Mistrzostwami Świata 2026 Kultowy Estadio Azteca ma zostać zamknięty w nadchodzących miesiącach, aby przejść renowację w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata w 2026 roku, gdzie po raz trzeci w swojej historii będzie służył jako miejsce rozgrywek. W związku z tym przez dłuższy czas na stadionie nie będą odbywać się żadne wydarzenia.

Reklama

Skutki renowacji Estadio Azteca

Po kilku miesiącach opóźnienia wszystko jest już gotowe do rozpoczęcia prac remontowych na Estadio Azteca. Celem jest zapewnienie, że stadion będzie w jak najlepszym stanie, aby po raz trzeci gościć mecze Mistrzostw Świata w 2026 roku, turnieju, którego współgospodarzami będą Meksyk, Stany Zjednoczone i Kanada.

Remont ten będzie oznaczał, że dwa kluby, które rozgrywają swoje domowe mecze na stadionie, América i Cruz Azul, będą musiały przenieść się do innego miejsca na kilka następnych miesięcy. Przewiduje się, że Apertura 2023 będzie ostatnim turniejem rozgrywanym na stadionie przed jego zamknięciem na co najmniej 18 miesięcy.

Remont wpłynie nie tylko na kluby Liga MX, ale także na reprezentację Meksyku, która tradycyjnie rozgrywała swoje oficjalne mecze na Estadio Azteca. Będą oni musieli znaleźć alternatywne miejsce do czasu rozpoczęcia Mistrzostw Świata w 2026 roku. Drużyna planuje jednak odpowiedni mecz pożegnalny.

Estadio Azteca po modernizacji

Wielka motywacja na ostatni mecz na Estadio Azteca

Międzynarodowa przerwa FIFA w listopadzie będzie ostatnią w 2023 roku, podczas której Meksyk będzie rywalizował w ćwierćfinale Ligi Narodów Concacaf. Jeśli Meksyk awansuje dalej w turnieju, ich następny mecz odbędzie się w marcu, nie pozostawiając czasu na pożegnalny mecz na Estadio Azteca, gdyby dotarli do finału Ligi Narodów.

Październikowe mecze służą jako przygotowanie do wyzwań czekających na drużynę w listopadzie, gdzie nie tylko chcą dotrzeć do półfinału Ligi Narodów, ale także zapewnić sobie kwalifikację do Copa América 2024. Warto zauważyć, że Meksyk nie brał udziału w tym turnieju od jego jubileuszowej edycji w 2016 roku, kiedy to został wyeliminowany w ćwierćfinale przez Chile w wyniku porażki 7:0.

Estadio Azteca po modernizacji

Reklama