Chorzów: Wkrótce decyzja w sprawie pieniędzy na nowy stadion Ruchu

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Chorzów: Wkrótce decyzja w sprawie pieniędzy na nowy stadion Ruchu Miasto Chorzów, które jest właścicielem obiektu przy Cichej, złożyło wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie planów budowy nowej areny dla Niebieskich. Ministerialny konkurs ma zostać rozstrzygnięty jeszcze przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.

Reklama

Chorzowski Ruch od lat nie może doczekać się areny, która będzie spełniać oczekiwania jego kibiców. Światełko w tunelu pojawiło się, gdy pomoc finansową w budowie areny dla utytułowanego klubu ze Śląska obiecał premier Mateusz Morawiecki. Władze miasta złożyły już odpowiedni wniosek, który umożliwi im ubieganie się o dofinansowanie tej jakże potrzebnej inwestycji kwotą blisko 104 milionów złotych

Stadion Ruchu Chorzów© GMT

Konkurs pierwotnie miał być rozstrzygnięty we wrześniu, ale okazało się, że decyzja dotycząca tego, czy rząd wspomoże budowę nowego obiektu przy Cichej zapadnie później. Prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala powiedział, że rozstrzygniecie ministerialnego konkursu powinno nastąpić w pierwszej połowie października, czyli jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. Nieoficjalnie mówi się, że opóźnienie wyników konkursu spowodowane jest spóźnieniem się władz Częstochowy ze złożeniem odpowiedniej dokumentacji. Premier Morawiecki obiecał władzom miasta spod Jasnej Góry wsparcie w rozbudowie stadionu, gdzie występują aktualni mistrzowie Polski.

Wielu mieszkańców pyta o losy naszego wniosku do Ministerstwa Sportu o wsparcie budowy stadionu przy Cichej. Właśnie otrzymaliśmy informację, że ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się jeszcze przed 15 października. Czy dostaniemy 100 mln dowiemy się zatem w ciągu 3 tygodni. Natomiast za 5 tygodni powrót Niebieskich do Chorzowa i pierwszy mecz na Stadionie Śląskim. Zatem wiele przełomowych momentów przed nami, - napisał w mediach społecznościowych Andrzej Kotala.

Ruch obecnie swoje domowe mecze rozgrywa na Stadionie Piasta w Gliwicach, ponieważ ich macierzysty obiekt nie spełnia wymogów licencyjnych najwyższej klasy rozgrywkowej. Jednak już pod koniec października Niebiescy powrócą do Chorzowa. Ich tymczasowym domem będzie Stadion Śląski. Pierwszy mecz w Kotle Czarownic odbędzie się 28 lub 29 października, a rywalem Ruchu będzie Śląsk Wrocław.

Stadion Śląski© Stadiony.net

Reklama