Anglia: Jaka będzie stadionowa przyszłość Chelsea?

źródło: Stadiony.net; autor: Kuba Kowalski

Anglia: Jaka będzie stadionowa przyszłość Chelsea? Chelsea kontynuuje rozważanie możliwości przeniesienia się z obecnego stadionu Stamford Bridge, mimo że klub otrzymał potwierdzenie zakupu terenu obok obecnego stadionu za 80 mln £.

Reklama

Szczegóły transakcji i plany na przyszłość

Po konsultacjach Stoll, dostawca mieszkań dla weteranów, zgodził się sprzedać większość 1,2-akrowego terenu obok Stamford Bridge Chelsea. Klub pokonał 12 innych oferentów w walce o zakup terenu. Mimo że sprzedaż ma zostać sfinalizowana na początku przyszłego roku, Chelsea nie zamierza przejmować terenu przed końcem 2025 roku, umawiając się na okres dzierżawy, aby mieszkańcy nie byli zmuszeni do natychmiastowego opuszczenia swoich domów.

Chociaż zakup terenu jest postrzegany jako krok w kierunku przebudowy Stamford Bridge, nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji, czy obecny stadion zostanie zburzony i odbudowany, czy też klub zostanie przeniesiony.

Stamford Bridge© Craig Grobler (cc: by-nc-nd)

Czy Chelsea się wyprowadzi ze Stamford Bridge?

Wielu kibiców Chelsea obawia się opuszczenia historycznej siedziby klubu, który został założony w 1905 roku. Przyszłość Chelsea na Stamford Bridge pozostaje więc niepewna, nawet mimo zakupu sąsiedniego terenu. Klub wciąż rozważa różne opcje dotyczące swojego stadionu, a ostateczna decyzja wciąż nie została podjęta.

Dyrektor generalny Chris Jurasek jest szczególnie zainteresowany dalszą eksploracją pomysłu opuszczenia przez Chelsea ich dotychczasowego domu i w tym miesiącu ogłosił powołanie nowego dyrektora operacyjnego, Jasona Gannona, który pracował jako dyrektor zarządzający SoFi Stadium w Kalifornii.

Stamford Bridge - wizualizacja© Herzog & de Meuron / Chelsea FC

Reklama