Warszawa: Mecz Polska - Albania (już na pewno) na Narodowym

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Warszawa: Mecz Polska - Albania (już na pewno) na Narodowym Telenowela z areną pierwszego domowego spotkania “Biało-Czerwonych” pod wodzą Fernando Santosa wydaje się dobiegać końca. Operator obiektu otrzymał pozytywną opinię od nadzoru budowlanego i pozostało już tylko uzyskanie zgody od stołecznego ratusza na organizację imprezy masowej.

Reklama

Czy Narodowy jest bezpieczny?

W tym tygodniu jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość o poważnych wątpliwościach Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (PINB), co do bezpieczeństwa odwiedzających PGE Narodowy. Obawy wynikały z faktu, że konstrukcja dachu jest jedynie zabezpieczona, a nie naprawiona w sposób docelowy. Przypomnijmy, że na uszkodzony element podtrzymujący iglicę stadionu został zamontowany specjalny bypass, który miał odciążyć wadliwą konstrukcję.

PGE Narodowy w Warszawie© Grzegorz Kaliciak / Stadiony.net

Taka opinia wywołała niemałe zamieszanie, bo wydawało się, że dopuszczenie do organizacji imprez masowych na Stadionie Narodowym jest tylko formalnością, a mecz kadry z Albanią w ramach eliminacji do Euro 2024 będzie mógł bez przeszkód odbyć się w Warszawie. Na początku marca ruszyła nawet sprzedaż biletów na to spotkanie

Spółka PL.2012+, zarządzająca PGE Narodowym, 15 marca wystosowała specjalne oświadczenie, w którym zapewnia, że arena jest miejscem bezpiecznym i zgodnie z opinią ekspertów mogą odbywać się na niej imprezy masowe. Operator przypomniał, że 27 lutego odbyła się konferencja prasową z udziałem zespołu eksperckiego. Specjaliści omówili wtedy specyfikę badań, jakie zostały przeprowadzone na obiekcie, a także podali interpretację uzyskanych wyników. Eksperci przedstawili również swoją opinię oraz rekomendację w zakresie dalszych działań na stadionie. Jednoznacznie stwierdzono wtedy, że PGE Narodowy jest miejscem całkowicie bezpiecznym. Wnioski zespołu eksperckiego zostały następnie przesłane do PINB.

Nadzór wydał pozytywną opinię

Inspektor zwrócił się do operatora areny o uzupełnienie dokumentacji i dostarczenie wyników badań, które potwierdzają, że Narodowy może być użytkowany bezpiecznie i że wszystkie nieprawidłowości zostały usunięte. Ekspertyzy zostały przekazane nadzorowi 15 marca. W rozmowie z PAP rzeczniczka PL.2012+, Małgorzata Bajer, poinformowała, że: Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, opinia PINB jest pozytywna. Bardzo się z tego cieszymy i skupiamy się na przygotowaniach do meczu Polska – Albania

PGE Narodowy w Warszawie© Grzegorz Kaliciak / Stadiony.net

Teraz pozostaje tylko czekać, aż warszawski ratusz wyda zgodę na organizację imprezy masowej na Narodowym. Rzeczniczka urzędu miasta, Monika Beuth, powiedziała PAP, że ratusz na wydanie decyzji ma czas do 20 marca. Jednocześnie zapewniła, że skoro opinia PINB jest pozytywna, to urzędnicy również przychylnie podejdą do sprawy. Operator wszystkie inne decyzje ma pozytywne - poinformowała rzeczniczka. Wygląda na to, że kwestia organizacji meczu Polska - Albania na Narodwym znalazła szczęśliwy finał i spotkanie bez przeszkód odbędzie się 27 marca.

Tymczasem sprawdźcie jak wysoko Narodowy uplasował się w naszym "Ostatecznym Rankingu Polskich Stadionów":

Reklama