Stadium of the Year 2022: Odkryj Qingyuan Sports Center Stadium

źródło: Stadiony.net; autor: Kuba Kowalski

Stadium of the Year 2022: Odkryj Qingyuan Sports Center Stadium Nasz konkurs na Stadion Roku oficjalnie się rozpoczął i potrwa do 15 marca. W tym roku na liście nominowanych aren znajduje się aż 36 obiektów. Jednym z nich jest Qingyuan Sports Center Stadium. Przyjrzyjcie się tej kandydaturze i zdecydujcie, czy chcecie na nią głosować w konkursie na Stadion Roku 2022!

Reklama

Qingyuan Sports Center Stadium nominowany do tytułu Stadionu Roku 2022!

Mieszkańcy Chin od niedawna mogą się czuć naprawdę dumni ze swojego nowego obiektu, Qingyuan Sports Center Stadium, który znalazł się na liście 36 aren piłkarskich nominowanych do prestiżowej nagrody Stadion Roku 2022. Konkurs jest największym tego typu głosowaniem publicznym na świecie. Od początku pierwszej edycji zliczono łącznie ponad 400 000 głosów.

Tegoroczny konkurs jest bardzo zróżnicowany, biorą w nim udział stadiony aż z sześciu różnych kontynentów: 18 obiektów pochodzi z Azji, siedem z Europy, pięć z Afryki, trzy z Ameryki Północnej, dwa z Ameryki Południowej oraz jeden z Australii i Oceanii. Rywalizacja jest zacięta, więc nie wahaj się oddać głosu na stadion, który cenisz najbardziej! Jeśli nadal nie jesteś pewny, możesz obejrzeć film, w którym przedstawiono wszystkie 36 nominowanych stadionów:

sd

Poznaj Qingyuan Sports Center Stadium

W ubiegłym roku ukończono budowę obiektu, który kryje kilka interesujących faktów. Oto kilka ciekawostek na jego temat:

  • Motywem przewodnim całego kompleksu jest koncepcja „zielonego miasta tańczącego feniksa”, cokolwiek to znaczy.

  • Trzy główne obiekty kompleksu (stadion, hala sportowa i kryta pływalnia) połączone są ze sobą przez dwie szerokie promenady.

  • Całość układa się w kształt odwróconej litery S i ma przywodzić na myśl gotowego do wzlotu feniksa w otoczeniu gór i rzek (stadion w tej koncepcji pełni rolę głowy).

  • W krajobraz kompleksu wkomponowano przepływającą tędy rzeczkę, którą znacznie poszerzono i rozwidlono na dwie odnogi tworzące wyspę, na której znajduje się hala i basen.

  • Plac położony na południe od stadionu nosi nazwę „Fengguan”, od nazwy lokalnego, tradycyjnego nakrycia głowy określanego też mianem „korony feniksa”. Plac przy hali oraz basenie zwany jest natomiast „Fengling” („ptasie pióro”).

Jak głosować na Stadion Roku 2022?

Aby wziąć udział w konkursie, każdy musi wybrać pięć stadionów, przyznając 5 gwiazdek najlepszemu, 4 gwiazdki drugiemu, 3 gwiazdki trzeciemu, 2 gwiazdki czwartemu i wreszcie 1 gwiazdkę piątemu najciekawszemu. Oznacza to, że nie można oddać głosu tylko na jeden stadion - w formularzu muszą znaleźć się wszystkie 5 obiektów. Aby zagłosować odwiedź Stadium of the Year 2022, platformę do głosowania, która będzie otwarta do 15 marca. Aby dowiedzieć się więcej o nominowanych stadionach i samych zasadach głosowania, warto obejrzeć film:

Reklama