Dzierżoniów: Wkrótce inauguracja nowego stadionu Lechii

źródło: Gol24.pl; autor: Maciek Ściłba

Dzierżoniów: Wkrótce inauguracja nowego stadionu Lechii Na ostatniej prostej znajduje się renowacja obiektu użytkowanego przez Lechię Dzierżoniów. Arena przy ul. Wrocławskiej 49 lada moment zostanie oddana do użytku, a na nowych krzesełkach zasiądą fani miejscowego zespołu.

Reklama

Jak zmienił się stadion w Dzierżoniowie?

Z blisko rocznym opóźnieniem, czyli wiosną tego roku zakończą się rozpoczęte w październiku 2021 roku prace na Stadionie im. Jerzego Michałowicza w Dzierżoniowie. Ich efekty widać już gołym okiem. Obiekt wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Jest skromnie, schludnie i w dodatku bardzo nowocześnie. Z pewnością mając taki dom, IV-ligowa Lechia może mierzyć naprawdę wysoko – nawet w zaplecze PKO Ekstraklasy.

Trzeba przyznać, że w przeciągu ostatnich 18 miesięcy udało się wykonać naprawdę sporo. Pojawiły się nowe krzesełka w barwach miejscowej drużyny, które na trybunie głównej tworzą podwójny napis „Lechia”. Dodatkowo pojawiło się sztuczne oświetlenie pozwalające na rozgrywanie spotkań o każdej porze dnia. Nie zapomniano także o modernizacji i obarierowaniu płyty boiska, stworzeniu nowych ciągów komunikacyjnych wedle najwyższych standardów bezpieczeństwa, montażu małej architektury, tablicy wyników oraz instalacji systemu kontroli dostępu i budowie parkingu.

Stadion Lechii Dzierżoniów®Lechia Dzierżoniów 

Ile kosztował nowy stadion w Dzierżoniowie?

Całość wykonanych prac kosztowała 12 milionów złotych. Znacząca część budżetu przeznaczonego na remont areny pochodziła z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z tego źródła udało się pozyskać 4 miliony złotych. 1,2 miliona złotych pochodziło z programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich. Reszta środków została zabezpieczona z budżetu miasta. Pierwotnie planowano, że inwestycję uda się zrealizować w przeciągu 6-9 miesięcy, lecz niesprzyjająca aura pogodowa spowodowała, że zakończenie modernizacji opóźniło się o blisko rok.

Finalnie udało się dobrnąć do ostatniego etapu prac. Kiedy w sierpniu 2022 roku media informowały o tym, że plac budowy zamienił się w ogromny basen, wiele osób nie wierzyło, że już wiosną 2023 roku stadion o pojemności 2 500 widzów będzie praktycznie ukończony. Wicestarosta dzierżoniowski, Andrzej Bolisęga, na swoim twitterowym profilu podkreśla jednak, że wszystko idzie zgodnie z aktualnie obowiązującym planem. Jeżeli nie stanie się nic nieprzewidywalnego, to obiekt niedługo znowu zatętni życiem. Nic tylko czekać na potwierdzenie oficjalnej daty jego otwarcia.

Reklama