Stadium of the Year 2022: Odkryj Arena Romeirão

źródło: Stadiony.net; autor: Kuba Kowalski

Stadium of the Year 2022: Odkryj Arena Romeirão Nasz konkurs na Stadion Roku oficjalnie się rozpoczął i potrwa do 15 marca. W tym roku na liście nominowanych aren znajduje się aż 36 obiektów. Jednym z nich jest Arena Romeirão w Juazeiro do Norte. Przyjrzyjcie się tej kandydaturze i zdecydujcie, czy chcecie na nią głosować w konkursie na Stadion Roku 2022!

Reklama

Arena Romeirão nominowany do tytułu Stadionu Roku 2022!

Mieszkańcy Juazeiro do Norte i okolic od niedawna mogą się czuć naprawdę dumni ze swojego nowego obiektu, Arena Romeirão, który znalazł się na liście 36 aren piłkarskich nominowanych do prestiżowej nagrody Stadion Roku 2022. Konkurs jest największym tego typu głosowaniem publicznym na świecie. Od początku pierwszej edycji zliczono łącznie ponad 400 000 głosów.

Tegoroczny konkurs jest bardzo zróżnicowany, biorą w nim udział stadiony aż z sześciu  różnych kontynentów: 18 obiektów pochodzi z Azji, osiem z Europy, cztery z Afryki, trzy z Ameryki Północnej, dwa z Ameryki Południowej oraz jeden z Australii i Oceanii. Rywalizacja jest zacięta, więc nie wahaj się oddać głosu na stadion, który cenisz najbardziej! Jeśli nadal nie jesteś pewny, możesz obejrzeć film, w którym przedstawiono wszystkie 36 nominowanych stadionów:

Poznaj Arena Romeirão

W ubiegłym roku w Juazeiro do Norte ukończono budowę obiektu, na którym swoje mecze rozgrywa klub Associação Desportiva Recreativa Cultural Icasa. Oto kilka ciekawostek na temat stadionu:

  • Do nazwy dodano człon honorujący Mauro Sampaio, byłego burmistrza Juazeiro do Norte, z którego inicjatywy wybudowano poprzedni obiekt.

  • Inauguracja stadionu miała miejsce 28 marca 2022. Z tej okazji na obiekcie odbył się nietypowy pojedynek.

  • W dniu otwarcia rozegrano mecz towarzyski, w którym piłkarze do lat 20, reprezentujący swój region, zmierzyli się z reprezentacją U-23 Fortalezy, stolicy stanu.

Jak głosować na Stadion Roku 2022?

Aby wziąć udział w konkursie, każdy musi wybrać pięć stadionów, przyznając 5 gwiazdek najlepszemu, 4 gwiazdki drugiemu, 3 gwiazdki trzeciemu, 2 gwiazdki czwartemu i wreszcie 1 gwiazdkę piątemu najciekawszemu. Oznacza to, że nie można oddać głosu tylko na jeden stadion - w formularzu musi znaleźć się 5 obiektów. Aby zagłosować odwiedź Stadium of the Year 2022, platformę do głosowania, która będzie otwarta do 15 marca. Aby dowiedzieć się więcej o nominowanych stadionach i samych zasadach głosowania, warto obejrzeć film:

Reklama