Paryż: PSG bliskie opuszczenia Parc de Princes?!

źródło: Stadiony.net; autor: Maciek Ściłba

Paryż: PSG bliskie opuszczenia Parc de Princes?! Niepowodzeniem zakończyły się rozmowy włodarzy Paris Saint-Germain z władzami Paryża. Mer stolicy Francji odrzuciła możliwość sprzedaży stadionu za jakąkolwiek cenę. Taka decyzja powoduje, że klub w najbliższych latach niemal na pewno opuści dotychczasowy obiekt.

Reklama

Jakiś czas temu informowaliśmy o problemach PSG związanych z użytkowaniem Parc de Princes. Katarscy właściciele 10-krotnych mistrzów Francji wydali ze swojej kieszeni ponad 85 milionów € na renowację areny, która de facto nie należała do nich. Kolejne inwestycje uzależnili oni od tego, czy uda im się przejąć stadion od miasta. Na wypadek niepowodzenia negocjacji zaczęli oni rozważać możliwość gry na Stade France lub budowę własnego obiektu.

Po kilku tygodniach medialnej ciszy w tej sprawie pojawiły się w końcu nowe informacje. Mer Paryża, Anne Hidalgo, poinformowała, że Parc de Princes nie zostanie sprzedane Katarczykom za jakąkolwiek cenę. Władze klubu jasno postawiły sprawę, że przeznaczą ponad 500 milionów € na rozbudowę i dalsze prace renowacyjne stadionu, tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zostaną jego właścicielami. Na słowa wypowiedziane przez mer Paryża błyskawicznie zareagował zareagował rzecznik PSG stwierdzając, że jest zaskoczony i rozczarowany taką decyzją. W jego ocenie miasto chce wyrzucić klub i jego kibiców z dotychczasowego obiektu.

Parc de Princes© Zakarie Faibis

– Naprawdę godne ubolewania jest to, że mer Paryża nagle teraz definitywnie zamyka rozmowy o sprzedaży Parc de Princes, które prowadziliśmy z nią od dłuższego czasu. Teraz jesteśmy niestety zmuszeni do opracowania alternatywnych związanych ze swoim domem. Zdecydowanie nie jest to coś, czego oczekiwały władze klubu i jego kibice, – dodał rzecznik PSG. Kilka miesięcy temu prezes paryżan Nasser Al-Khelaifi powiedział hiszpańskiemu dziennikowi “Marca”, że w jego ocenie drużyna aktualnych mistrzów Francji nie jest już mile widziana na Parc de Princes i są naciski, aby jak najszybciej ich się stamtąd pozbyć.

Analizując wypowiedzi zarówno władz Paryża, jak i klubu, można dojść do wniosku, że jeden z najbardziej utytułowanych francuskich zespołów niemal na pewno po ponad 50 latach opuści swój dotychczasowy dom. W przeciągu najbliższych miesięcy powinno rozpocząć się opracowywanie koncepcji zakładającej budowę nowego stadionu PSG. Na ten moment nie wiadomo, w której części miasta miałby on powstać. Wszystko uzależnione będzie od tego, gdzie uda się pozyskać grunty, uzyskać warunki zabudowy i pozwolenia dotyczące rozpoczęcia inwestycji.

parc de princes© Chabe01

Reklama