Tarnów: Stadion w Mościcach przechodzi ważną modernizację

źródło: Stadiony.net; autor: Maciej Ściłba

Tarnów: Stadion w Mościcach przechodzi ważną modernizację Już w 2023 roku Kraków ugości Igrzyska Europejskie. Część konkurencji odbędzie się poza stolicą województwa małopolskiego. Właśnie na tę okazję generalny remont przechodzi stadion piłkarsko-lekkoatletyczny w tarnowskich Mościcach. Realizacja projektu jest w bardzo wczesnej fazie.

Reklama

Początkowo wydawało się, że prawo do organizacji tej imprezy jest dla Krakowa ogromną nobilitacją. Niestety, szybko okazało się, że koszty dostosowania obiektów do określonych wymagań będą o wiele wyższe przez szalejącą inflację. Najlepszym przykładem są nieudane próby znalezienia wykonawcy niezbędnych prac na stadionie przy ul. Reymonta. Wszystkie oferty, które do tej pory składano podczas przetargów, znacząco przekraczały określony budżet. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Prace już w sierpniu ruszyły za to w Tarnowie. Powoli dobiega końca rozbiórka najbardziej zdewastowanych elementów infrastruktury i robotnicy zaczęli już właściwe przygotowania do budowy areny piłkarsko-lekkoatletycznej w Mościcach. Wykonano wylewkę betonową pod nową trybunę, która pomieści 1 000 osób. Połowa miejsc zostanie zadaszona. Dodatkowo powstaną także szatnie, sanitariaty oraz strefa VIP. Obiekt zyska nowe ogrodzenie i parking, co znacząco wpłynie na okalający teren.

Stadion w Mościcach© Travel & Nature

Zmienią się także Mościce. Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie planuje przebudowę najważniejszych ulic znajdujących się w tej części miasta. Jak mówi dyrektor ZDiK, Artur Michałek, do przyszłego roku planowana jest przebudowa ulicy Chemicznej, Czerwonych Klonów, Traugutta oraz Kwiatkowskiego. Szczególny nacisk zostanie położony na skrzyżowania, które zostaną zintegrowane z Inteligentnym Systemem Transportu. W tych planach ujęto także budowę nowego parkingu przy Stadionie Miejskim na ul. Zbylitowskiej.

Całkowity koszt modernizacji wyceniono na 24 mln zł. Aż 20 mln na ten cel przeznaczyło Ministerstwo Sportu. Po zakończeniu pierwszego etapu renowacji miasto wybuduje boiska do piłki plażowej, które także będą areną zmagań nadchodzących igrzysk. Po zakończeniu imprezy zostaną one zastąpione pełnowymiarową murawą, a stadion zyska funkcję piłkarską.

Stadion w Mościcach© Travel & Nature

Reklama