Szczecin: Pogoń otwiera kolejne sektory!

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Szczecin: Pogoń otwiera kolejne sektory! Budowa stadionu miejskiego w Szczecinie lada moment powinna się zakończyć. Pogoń poinformowała, że na najbliższym meczu Ekstraklasy, w którym rywalem „Portowców” będzie poznański Lech, kibicom zostaną udostępnione kolejne sektory na trybunach. Bilety na to spotkanie cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Reklama

Od początku bieżącego sezonu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, na modernizowany Stadion Miejski im. Floriana Krygiera w Szczecinie wpuszczano jedynie 9 300 kibiców. Kibice liczyli, że obiekt będzie gotowy na eliminacje do europejskich pucharów, ale niestety, Pogoń z rozgrywek zdążyła już odpaść, a na stadionie nadal dostępne są tylko 2 trybuny. Taki stan rzeczy ma ulec zmianie już w najbliższej kolejce ekstraklasy.

Stadion Pogoni Szczecin© Jörg Pochert

W niedzielę, 11 września, do Szczecina przyjeżdżają aktualni mistrzowie Polski. Na spotkaniu z „Kolejorzem” kibice po raz pierwszy będą mogli skorzystać z trzech trybun! Tym samym pojemność stadionu „Portowców” zwiększy się do 17 050 miejsc. Widzom udostępniona zostanie trybuna wschodnia, znajdująca się za bramką od strony ul. Twardowskiego, wraz z narożnikiem łączącym trybunę zachodnią z północną. Będą to odpowiednio sektory D1-D7 oraz druga część sektora B5 i B6-B8. Sektor gości będzie mógł przyjąć 800 kibiców Lecha. Oznacza to, że to właśnie przybysze z Wielkopolski jako pierwsi zobaczą mecz w Szczecinie z nowej perspektywy.

Nowa pula 6 000 biletów rozeszła się w pół godziny. Wszystko zatem wskazuje na to, że pojedynek Pogoni z KKS-em obejrzy komplet widzów. Będzie to najwyższa frekwencja na meczu szczecinian od 2004 roku, kiedy to spotkanie z Legią Warszawa z trybun oglądało około 19 000 osób. Docelowa pojemność Stadionu im. Floriana Krygiera ma wynieść 21 000 widzów.

Stadion Pogoni Szczecin© Pogoń SportNet

Właściwe prace budowlane, chociaż zaliczyły niewielki poślizg, już się zakończyły. Obecnie na stadionie trwają odbiory. Kiedy zatem uda się otworzyć wszystkie trybuny? W kuluarach mówi się, że nastąpi to podczas październikowego meczu z Lechią Gdańsk. Czyli tuż-tuż. Tymczasem w Szczecinie trwają poszukiwania sponsora tytularnego dla miejskiej areny. Magistrat w przetargu wybrał firmy, które pomogą w znalezieniu partnera (szerzej pisaliśmy o tym tutaj). Przypomnijmy, że koszt całej inwestycji wyniósł ponad 364 miliony zł.

Zanim nastąpi otwarcie szczecińskiej areny, sprawdźcie, gdzie się uplasowała w naszym Rankingu Stadionów Ekstraklasy w sezonie 2022/23!

Reklama