Częstochowa: Ruszył przetarg na przebudowę stadionu Skry

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Częstochowa: Ruszył przetarg na przebudowę stadionu Skry Dzięki pozyskaniu środków z „Polskiego Ładu”, miasto mogło zacząć poszukiwania wykonawcy modernizacji obiektu przy Loretańskiej w Częstochowie. Termin składania ofert mija 8 września, a po podpisaniu umowy zwycięzca postępowania będzie miał 120 dni na doprowadzenie zadania do końca.

Reklama

Kibice częstochowskiej Skry mają powody do radości. Ich klub dobrze rozpoczął sezon w Fortuna 1. Lidze, a wokół domowego obiektu ostatnio sporo się dzieje. Najpierw w ramach budżetu obywatelskiego wybrano do realizacji zadanie polegające na rozbudowie budynku klubowego. Prace, które pochłoną 1,1 miliona zł, już trwają i mają się planowo zakończyć przed 30 listopada bieżącego roku.

Stadion Skry Częstochowa© Skra Częstochowa

Dzięki modernizacji, zostanie on podwyższony o kondygnację i będzie dłuższy o 12 metrów. Powiększenie powierzchni użytkowej pozwoli na umieszczenie tam pomieszczeń dla mediów, pokoju VAR oraz sal spotkań i biur. Nie zapomniano też o szatniach, pokojach szkoleniowych i gabinetach dla fizjoterapeutów.  

W lipcu informowaliśmy, że miasto dostało z „Polskiego Ładu” 5 milionów zł na dalszą modernizację „Lorety”. Właśnie został ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dotyczących zadania: „Modernizacja infrastruktury sportowej na stadionie SKRY przy ul. Loretańskiej w Częstochowie”.

Zwycięski oferent będzie miał za zadanie zmodernizowanie sztucznej murawy stadionu, wraz naprawą systemu odwodnienia i wykonaniem instalacji podgrzewania płyty boiska oraz przesunięciem lokalizacji pola gry. Dojdzie także do wybudowania trybuny głównej i modernizacji oświetlenia. Inne ważne założenia projektu to: przeprowadzenie nowej organizacji terenu wokół stadionu wraz z ogrodzeniem terenu, wydzielenie parkingów dla obsługi zawodów i zawodników oraz wymiana ogrodzenia tzw. parku maszyn.

Stadion Skry Częstochowa© Skra Częstochowa

Po otwarciu kopert, co nastąpi 8 września, dowiemy się, ile magistrat będzie musiał dołożyć z własnej kasy do modernizacji. Po wyborze najkorzystniejszej oferty i dopełnieniu formalności zakończonych podpisaniem umowy, wykonawca na przeprowadzenie inwestycji będzie miał 120 dni. Pod Jasną Górą liczą, że uda się rozpocząć prace jeszcze w tym roku.

Reklama