USA: Budowa Centene Stadium w St. Louis na ukończeniu

źródło: Stadiony,net; autor: Mateusz Osmola

USA: Budowa Centene Stadium w St. Louis na ukończeniu Na placu budowy domowego obiektu przyszłej drużyny MLS, St. Louis CITY SC, praca wre. Pod koniec kwietnia poziom zaawansowania robót wyniósł już 80%. Planowany termin oddania stadionu do użytku to lato tego roku.

Reklama

W grudniu 2020 roku na działce przy reprezentacyjnej ulicy miasta w stanie Missouri, Market Street, odbyła się uroczystość wbicia pierwszej, stalowej belki konstrukcyjnej. Od tego czasu prace postępują zgodnie z założonym harmonogramem, który zakłada zakończenie prac na Centene Stadium już 22 lipca.

Centene Stadium© HOK Architects, Snow Kreilich Architects

Obecnie, w przyszłym domu St. Louis CITY SC trwa montaż krzesełek, które na dolnej kondygnacji dwupoziomowych trybun mają granatowy kolor. W wyższych rzędach tej sekcji będą one wymieszane z czerwonymi siedziskami, by według tego wzoru przejść do drugiego poziomu, gdzie czerwony będzie kolorem dominującym. Układ ten nawiązuje do barw klubowych gospodarza obiektu. Na dolnej kondygnacji wschodniej trybuny ułożono już szare krzesełka tworzące napis CITY. Widownia pomieści 22 500 kibiców.

Nawierzchnia boiska jest przygotowywana do ułożenia na niej murawy, co ma nastąpić już za kilka tygodni. Prowadzone są też intensywne prace wykończeniowe we wnętrzach obiektu. Następnie roboty mają się przenieść na południową stronę Market Street, gdzie powstaje baza treningowa klubu. W skład kompleksu wchodzą 3 boiska treningowe, sklep kibica i budynek gospodarczy. Termin oddania całości do użytku to także 22 lipca.

Centene Stadium© STL Aerials - Brad Henderson

Autorami projektu stadionu są pracownie HOK Architects i Snow Kreilich Architects. Według ich koncepcji arena ma zapewniać intymne wrażenia kibicom dzięki temu, że żadne miejsce siedzące nie będzie oddalone o więcej niż 37 m od boiska i 12 m poniżej poziomu ulicy. Zadaszenie obiektu zostało tak pomyślane, aby wzmacniać odgłosy z trybun i stwarzać poczucie zamkniętej przestrzeni, skupiając uwagę i energię kibiców na tym, co dzieje się na murawie.

Reklama