Turcja: Płomienie na stadionie w Elazığ

źródło: własne [RZ]; autor: Rafał Zagrobelny

Turcja: Płomienie na stadionie w Elazığ Na placu budowy Yeni Elazığ Stadyumu w Turcji wybuchł pożar. Zapaliła się izolacja zewnętrzna budynku. Strażacy opanowali płomienie, ale przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Reklama

W tureckim Elazığ od 2019 roku powstaje stadion na 23 000 widzów i hala widowiskowo-sportowa. Budowa, choć opóźniona, jest już na ukończeniu. Ostateczny termin odbiorów może się jeszcze jednak przedłużyć po pożarze, który wybuchł na placu budowy 2 stycznia. 

Świadkowie widzący kłęby dymu unoszące się nad dzielnicą Sürsürü Mahallesi powiadomili straż pożarną, która na miejsce przysłała kilka jednostek. Strażacy walczyli z płomieniami około 40 minut. Nie ma informacji o rannych lub o ofiarach śmiertelnych.

Nie ustalono również, jaka była przyczyna pożaru. Wiadomo, że płonął styropian użyty do izolacji zewnętrznej stadionu w miejscu, w którym finalnie znajdą się biura. Wartość strat nie została oszacowana, ale lokalne media donoszą, że zniszczenia są widoczne gołym okiem. Tureccy dziennikarze informują także o wszczęciu śledztwa w sprawie zbadania przyczyn zdarzenia.

Yeni Elazığ Stadyumu
©️ Chapo23, wowTURKEY.com

Sportowy kompleks w Elazığ stanie między dwiema reprezentacyjnymi alejami miasta – na południu bulwaru Atatürka, a na północy alei Zübeyde Hanım. Oprócz stadionu na obszarze 60 tys. m2 powstaje jeszcze hala widowiskowo-sportowa. Docelowo z obiektu będą korzystać również przedstawiciele takich dyscyplin jak: podnoszenie ciężarów, bilard, taekwondo, boks, zapasy, badminton, koszykówka i siatkówka. W budynku znajdzie się także duża siłownia.

Yeni Elazığ Stadyumu
©️ Chapo23, wowTURKEY.com

Wcześniej w tym samym miejscu stał Elazığ Atatürk Stadyumu wybudowany w 1974 roku. Wyburzono go jednak w marcu 2019 roku, robiąc miejsce dla następcy. Prace przy nowym stadionie ruszyły w lipcu 2019 roku, a jesienią robotnicy zaczęli wylewać fundamenty. Pierwotnie budowa miała się zakończyć w sierpniu bieżącego roku, ale postęp prac zatrzymała pandemia koronawirusa. 

Autor: Rafał Zagrobelny

Reklama