USA: Kobieca drużyna Kansas City z własnym stadionem

źródło: własne [KT]; autor: Karol Tatar

USA: Kobieca drużyna Kansas City z własnym stadionem Po debiutanckim sezonie w National Women's Soccer League żeńska drużyna Kansas City otrzyma nowy stadion. Inwestycja zakłada budowę pierwszego w historii obiektu przeznaczonego wyłącznie dla kobiecej drużyny piłkarskiej.

Reklama

Właściciele Kansas City, Angie Long, Chris Long i Brittany Matthews, zaprezentowali plany związane z nowym obiektem dla żeńskiej drużyny. Arena, która zostanie sfinansowana w pełni ze środków prywatnych będzie wyjątkowa z uwagi na to, że żaden inny kobiecy zespół piłkarski nie posiada dedykowanego stadionu.

Kansas City Stadium© kansascitycurrent.com

Budowa obiektu w Berkley Riverfront Park możliwa będzie dzięki strategicznej, bo 50-letniej umowie z Port KC, tj. z jednostką zarządzającą infrastrukturą portową oraz miejskim nabrzeżem. Klub uzgodnił już współpracę z głównymi partnerami projektowymi i budowlanymi tj. z Generator Studio, JE Dunn oraz Monarch Build.

Kansas City Stadium© kansascitycurrent.com

Nowy stadion ma kosztować około 70 mln $ (obecnie 284,7 mln zł), co czyni go jedną z największych inwestycji w historii zawodowej piłki nożnej kobiet. Budowa obiektu na 11 tys. miejsc ma rozpocząć się już w przyszłym roku. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2024 rok.

W grudniu ubiegłego roku żeńska drużyna Kansas City dołączyła do profesjonalnej ligi piłki nożnej kobiet w Stanach Zjednoczonych. W ramach swojego inauguracyjnego sezonu rozgrywała mecze domowe na Legends Field. W 2022 roku będzie gościła na Children’s Mercy Park, czyli obiekcie męskiego zespołu, który może pomieścić 18 467 kibiców.

Autor: Karol Tatar

Kansas City Stadium© kansascitycurrent.com

Reklama