Anglia: Nowe szczegóły rozbudowy w Leicester

źródło: własne [TS]; autor: Tomasz Sobura

Anglia: Nowe szczegóły rozbudowy w Leicester Wydawało się, że zakres prac będzie dużo mniejszy. Okazuje się, że ingerencja w stadion dotyczyć będzie trzech trybun, a nie jednej jak początkowo komunikowano. Nową dokumentację zaprezentowała w tym tygodniu rada miejska.

Reklama

Głównym celem prac budowlanych jest zwiększenie pojemności obiektu poprzez dodanie drugiej kondygnacji do trybuny wschodniej. Według wstępnych ustaleń zakładano powiększenie jej o 8 000 miejsc. Najnowsze wieści płynące z klubu mówią jednak, że ostatecznie będzie to 8 300. To z powodzeniem pozwoli osiągnąć pożądane 40 000 miejsc na stadionie.

Nowością jest rekonfiguracja trybun południowej i północnej (za bramkami). Wspomniane trybuny nie zwiększą swojej widowni, za to zostaną rozbudowane promenady wokół nich, co przyczyni się do poprawy komfortu kibiców odwiedzających tę część obiektu.

King Power Stadium, Leicester© Leicester City FC

Wracając do trybuny wschodniej. Jej dolna kondygnacja (aktualnie istniejąca) będzie mieć więcej miejsc typu hospitality. Planuje się, że łącznie na wschodzie areny znajdzie się ich 1 390. W ekskluzywnych lożach prywatnych (boksy) mecze będzie mogło obserwować 206 kibiców biznesowych.

Ponadto mają być dostępne 7 222 miejsca dla zwykłych kibiców i 800 miejsc premium, teoretycznie dla każdego, kto jest gotowy zapłacić nieco więcej. Nowa trybuna wschodnia będzie dysponowała pięcioma poziomami zaplecza z szeroką ofertą gastronomiczną i barową. Całość osłoni okładzina przypominającą folię bąbelkową.

W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu powstanie 15-piętrowy hotel z 220 pokojami oraz hala na 6 000 miejsc, która ma służyć do organizacji koncertów, konferencji i wydarzeń sportowych.

Mocno rozważane jest połączenie hali z nową trybuną wschodnią i hotelem za pomocą kładki. Właściciele Leicester City chcą także wybudować nowe powierzchnie handlowe, wielopoziomowy parking oraz 20-piętrowy wieżowiec, gdzie znajdą się 234 mieszkania.

King Power Stadium, Leicester
© Leicester City FC

Przewidywany początek prac budowlanych to wiosna 2022 roku. Zanim ruszą one na dobre, najpierw konieczne będzie wyburzenie dawnego budynku National Grid. Gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, zakończenie prac na stadionie powinno nastąpić w lecie 2024 roku. Reszta zadań inwestycyjnych będzie realizowana w latach 2024-2026.

Klub zapowiada, że w czasie trwania robót pojemność areny nie ulegnie zmniejszeniu. Rozbudowa prawdopodobnie pozwoli zorganizować więcej wydarzeń niepiłkarskich. W chwili obecnej Leicester City ma pozwolenie na 5 takich imprez rocznie, ale jest szansa, że po modernizacji stadionu ta liczba wzrośnie do 10.

Autor: Tomasz Sobura

Reklama