Anglia: Wembley zamknięte przez UEFA na kolejny mecz reprezentacji!

źródło: własne [KT]; autor: Karol Tatar

Anglia: Wembley zamknięte przez UEFA na kolejny mecz reprezentacji! Reprezentacja Anglii rozegra swój kolejny domowy mecz w rozgrywkach UEFA bez udziału publiczności. Decyzja jest następstwem wybryków chuligańskich podczas finału Euro 2020.

Reklama

„Brak porządku i dyscypliny na stadionie i wokół niego”

Niewątpliwie zawsze lepiej pisać o rekordach frekwencji, żywiołowym kibicowaniu, spektakularnych golach czy zachowaniach fair play, nawiązując do takich miejsc jak Wembley. Niestety dzisiaj musimy wrócić do niedawnych wydarzeń, które miały miejsce na londyńskim obiekcie. A te mogły się skończyć bardzo źle dla kibiców i obsługi.

Wembley© Instagram: @richimpossible

Przypomnijmy, że po meczu Anglia - Włochy większość relacji medialnych dotyczyła zamieszania wśród tłumu pijanych kibiców rzucających butelkami, fanów bez biletów próbujących przekupić stewardów, chuliganów atakujących sympatyków drużyny przeciwnej oraz całkowicie przytłoczonych sytuacją pracowników ochrony. Pod poniższym linkiem opisaliśmy szczegółowo dramatyczne okoliczności wokół finału Euro 2020 na Wembley.

Euro 2020: Śledztwa w sprawie fatalnej organizacji finału

Sytuacja nie była obojętna dla UEFA. Europejska federacja ukarała FA za „brak porządku i dyscypliny na stadionie i wokół niego, za wtargnięcia na boisko, rzucanie przedmiotami i za zakłócenia podczas hymnów narodowych”.

Nałożona kara znajdzie zastosowanie tylko do meczów w ramach rozgrywek UEFA. W praktyce oznacza to, że reprezentacja Anglii rozegra swój pierwszy mecz Ligi Narodów UEFA 2022/23 na Wembley bez udziału publiczności. Mecz kwalifikacji Mistrzostw Świata 2022 w przyszłym miesiącu przeciwko Albanii nie będzie objęty tym zakazem. Anglia została ukarana również grzywną w wysokości 100 tys. €.

To nie może się powtórzyć

Angielska centrala piłkarska akceptuje werdykt UEFA, podkreślając swoją determinację, aby nigdy nie powtarzać takich sytuacji.
- „Potępiamy zachowanie osób, które spowodowały haniebne sceny na stadionie Wembley i wokół niego podczas finału UEFA EURO 2020. Głęboko żałujemy, że niektórym z nich udało się wejść na stadion” - czytamy na oficjalnej stronie internetowej angielskiej federacji.
 
Związek piłkarski zadeklarował również współpracę z odpowiednimi władzami w celu wsparcia ich wysiłków zmierzających do podjęcia działań przeciwko osobom odpowiedzialnym za zamieszki i pociągnięcia ich do odpowiedzialności. Reprezentacja Anglii rozegra swój kolejny mecz na Wembley 12 listopada, podejmie wówczas reprezentację Albanii.

Autor: Karol Tatar

Reklama