Anglia: London Stadium wkrótce zwiększy pojemność

źródło: własne [TS]; autor: Tomasz Sobura

Anglia: London Stadium wkrótce zwiększy pojemność Ambicją działaczy West Hamu jest posiadanie największego stadionu w Londynie, na którym rozgrywane są mecze Premier League. Klub właśnie wykonał kolejny krok, aby zwiększyć pojemność swojego obiektu.

Reklama

W tym momencie London Stadium może pomieścić 60 000 kibiców. Jest to dużo, ale wciąż nie zaspakaja rosnącego popytu na bilety. Średnia frekwencja na stadionie w bieżącym sezonie Premier League wynosi aktualnie 57 379 widzów, co stanowi 96% wypełnienia areny. Jak widać, brakuje naprawdę niewiele do granicy przepustowości.

Zarząd „Młotów” przewidywał taki rozwój wypadków, dlatego złożył w lecie wniosek planistyczny, dotyczący możliwości udostępnienia większej liczby fotelików. W tym tygodniu przyszła odpowiedź od rady gminy Newham, która zezwala klubowi na uruchomienie 2 500 dodatkowych miejsc.

London Stadium© Stephan Hoogerwaard

Tym samym pojemność areny wzrośnie do 62 5000 miejsc, co pozwoli przeskoczyć Tottenham Hotspur Stadium i wysforuje obiekt WHU na pierwsze miejsce w Londynie, jeśli chodzi o ligowe stadiony. Dodatkowe 2 500 krzesełek zostanie udostępnionych po pomyślnym złożeniu wniosku o certyfikat bezpieczeństwa.

W ten sposób zakończy się pierwszy etap ekspansji, ale na tym nie koniec, gdyż w drugiej fazie London Stadium ma osiągnąć swoją docelową pojemność - 67 000 miejsc. Jej uzyskanie będzie możliwe po dokonaniu drobnych modyfikacji na trybunach za bramkami (Bobby Moore Stand i Sir Trevor Brooking Stand). Stadion ma już w tym momencie miejsce na dodatkowe siedziska. Jedyne czego potrzebuje, to zgoda rady gminy na ich uruchomienie.

London Stadium
© Stephan Hoogerwaard

Wiceprzewodnicząca West Ham United, baronowa Brady, powiedziała: - „Wniosek zwiększający pojemność meczową da jeszcze większej liczbie naszych fanów możliwość oglądania naszego zespołu w akcji. Od czasu powrotu kibiców na trybuny obserwujemy niesamowite zapotrzebowanie na bilety, gdyż wszystkie mecze Premier League w tym sezonie zostały wyprzedane”.

Obiekt West Hamu będzie największym londyńskim stadionem w Premier League, ale nie największą areną stolicy. Większe od niego pozostaną Wembley Stadium (90 000), gdzie gra piłkarska reprezentacja Anglii i Twickenham Stadium (82 223), gdzie występuje drużyna narodowa w rugby.

Autor: Tomasz Sobura

Reklama