Londyn: Największe zmiany na Stamford Bridge od 20 lat

źródło: własne [MK]; autor: michał

Londyn: Największe zmiany na Stamford Bridge od 20 lat Chelsea nie tylko zamroziła ceny biletów dla swoich kibiców, ale też przygotowała dla nich serię niespodzianek. Pojawiło się bardzo dużo miejsc stojących i nowy klub biznesowy.

Reklama

Oswoiliśmy się już z myślą, że wizjonerskiego stadionu autorstwa Herzoga i de Meurona nie zobaczymy na Stamford Bridge. Chelsea najwyraźniej też, ponieważ aktualni klubowi mistrzowie Europy tego lata przeprowadzili największe od 2001 prace modernizacyjne na swoim historycznym obiekcie.

Za bramkami na stojąco

Chelsea dołączyła do większości Premier League i wprowadza nowe miejsca stojące. Co prawda pojemność pozostaje bez znaczących zmian (1:1 miejsc stojących do siedzących, prawdopodobnie z redukcją do 41 300 miejsc), ale dla kibiców i tak stojących w trakcie meczu oznacza to podniesienie komfortu w dniu meczu.

Choć niektóre kluby na razie testują tylko pojedyncze sektory, w „The Blues” poszli dalej. Od rozgrywek 2021/22 na Stamford Bridge w dodatkowe barierki wyposażone są oba dolne poziomy za bramkami, a na południu (Shed End) również górny. Tym samym z miejsc stojąco-siedzących skorzystać będą mogli również kibice gości.

Stamford Bridge, 2021/22© Chelsea FC

Szybsze płatności bez gotówki

Chelsea dołącza do reszty klubów pod jeszcze jednym względem – od nowych rozgrywek nie będzie już można płacić gotówką. Płatności będą regulowane bez kontaktu fizycznego z pracownikami. Choć zmiany w całej Anglii przyspieszyła pandemia, to odejście od gotówki wydawało się nieuniknione od lat. Kluczowym argumentem jest skrócenie kolejek, choć i zbieranie danych o konsumentach ma swoją wartość.

Tylko w ostatnich trzech tygodniach wykluczenie gotówki ogłosiły Derby County, Luton Town, Leyton Orient, Ipswich Town, Hull, Sunderland czy Wycombe Wanderers, a ta lista jest znacznie dłuższa i sięga wszystkich szczebli zawodowej piłki w Anglii. Nic więc dziwnego, że i Chelsea nie chce zostać w tyle.

Najbogatsi będą mieć wygodniej

Bodaj najdroższą inwestycją jest zupełnie nowa strefa biznesowa Westview. To ulokowany na górze zachodniej trybuny klub z widokiem na boisko oraz zachodni Londyn. Poza zupełnie nowym wystrojem, klienci znajdą dwa duże bary i mnóstwo miejsc do spoczynku.

Na widowni zamontowane są nowe, miękkie foteliki oraz trzy dodatkowe ekrany. Z nowej infrastruktury skorzystają też częściowo dotychczasowi posiadacze karnetów na górny poziom zachodniej trybuny.

Autor: Michał Karaś

Stamford Bridge, 2021/22© Chelsea FC

Stamford Bridge, 2021/22© Chelsea FC

Reklama