Niemcy: Karlsruhe gotowe na (częściowe) otwarcie

źródło: własne [MK]; autor: michał

Niemcy: Karlsruhe gotowe na (częściowe) otwarcie Stadion ma już dwie w pełni gotowe trybuny, czas zaprosić widzów. I choć może ich być tylko 50%, to przynajmniej w końcu zawitają w domu. Trwają ostatnie przygotowania.

Reklama

W niemieckim Karlsruhe idzie nowe: nowa trybuna wschodnia i południowa przywitają widzów jako pierwsze dwie z budowanej areny piłkarskiej. Choć konstrukcyjnie to tylko połowa stadionu, to pod względem pojemności dwie trybuny zapewniają większość miejsc dzięki sektorom stojącym. W sumie na nowych sektorach znajdzie miejsce prawie 20 000 osób.

Ponieważ jednak lokalne restrykcje nakazują limit 50% pojemności, Karlsruher SC wpuści w sezonie 2021/22 tylko ok. 10 000 osób. Klub podjął w związku z tym decyzję, że na widownię zaprosi jedynie posiadaczy karnetów, a biletów na pojedyncze spotkanie nie będzie. Dodatkowo, jeśli nic w zasadach uczestnictwa się nie zmieni, przewidziano miejsce dla ok. 500 przyjezdnych w sektorze gości na północnym wschodzie.

BBBank Wildpark© Eigenbetrieb Fußballstadion im Wildpark/Stadt Karlsruhe

Pierwszym meczem przy nowych trybunach będzie pojedynek przeciwko SV Darmstadt 98. To spotkanie drugiej kolejki 2. Bundesligi, zaplanowane na 30 lipca. Do tego czasu stadion będzie już przygotowany do rozgrywek, choć dziś prace jeszcze trwają.

Aktualny stan budowy w Karlsruhe

W czerwcu największy nacisk był położony na przygotowanie stadionu do rozgrywek. Dlatego tworzona była droga dojścia do południowej trybuny, a wzdłuż podtrybunia szykowane były (i są wciąż) kioski gastronomiczne oraz toalety.

W minionym tygodniu zainstalowano system kołowrotów z automatycznym skanowaniem biletów. Bardziej przypomina on bramki znane ze stacji metra niż stadionów, dzięki czemu ma mieć dużą przepustowość i będzie bardziej wygodny dla kibiców.

BBBank Wildpark© Eigenbetrieb Fußballstadion im Wildpark/Stadt Karlsruhe

Najwięcej dzieje się jednak zdecydowanie na placu budowy głównej trybuny, na zachodzie. Tutaj układane są już stropy piwnicy, a konstrukcja powoli zaczyna wychodzić z ziemi. Za rok powinniśmy zobaczyć efekty. Poza główną trybuną powstanie jeszcze nowa północna, która ma być odbiciem południowej, tyle że z większym udziałem krzesełek na widowni.

W nowy sezon z nową nazwą

Dzięki zatwierdzeniu decyzji przez radnych 22 czerwca, Wildparkstadion po raz pierwszy w swojej historii zmienia nazwę na komercyjną od sezonu 2021/22. Nowa nazwa to BBBank Wildpark. Władze miasta – tradycyjnie dla tego rodzaju partnerstwa – nie zdradziły ceny za sprzedaż nazwy. Znamy więc tylko długość umowy, która planowana jest na 5 lat.

Autor: MK

BBBank Wildpark© Eigenbetrieb Fußballstadion im Wildpark/Stadt Karlsruhe

Reklama