Wrocław: Stadion idealny dla kamperów

źródło: StadionWroclaw.pl [MK]

Wrocław: Stadion idealny dla kamperów Operator wrocławskiej areny piłkarskiej wykorzystuje swoje strategiczne położenie i zaprasza użytkowników camperów: wpadnijcie i zwiedzajcie Wrocław w wygodny sposób.

Reklama

Tegoroczne wakacje upłyną Polakom pod znakiem znoszonych obostrzeń i podróży, jednak większość i tak deklaruje, że nie planują dalekich wyjazdów. Częściej rozglądamy się za opcjami krajowymi, a niecodzienna rzeczywistość pandemii sprawiła, że kampery cieszą się większą popularnością niż wcześniej.

Z tego trendu postanowił skorzystać operator Stadionu Wrocław, który w oczekiwaniu na sezon piłkarski dysponuje ogromnym, w większości pustym zapleczem parkingowym. Jednocześnie obiekt stoi przy autostradowej obwodnicy i ma bardzo dobre połączenie transportem publicznym (tramwaj i autobus) z centrum miasta. Dzięki temu może okazać się świetną bazą wypadową.

Camper Park na Stadionie Wrocław© Stadion Wrocław

Stworzony właśnie Camper Park na Stadionie Wrocław to 21 miejsc postojowych dla kamperów. Jest też punkt serwisowy, w którym można przygotować pojazd do dalszej drogi. Użytkownicy, oprócz miejska postojowego, mają nieograniczony dostęp do prądu, wody i możliwość opróżnienia zbiorników z wodą szarą i czarną. Obiekt przyjmuje zwierzęta.

Wydzielona strefa będzie czynna całodobowo przez cały tydzień, jedynie z wyjątkiem na mecze reprezentacji Polski. Teren jest monitorowany i chroniony, dlatego można bez obaw zostawić kampera i ruszać w miasto.

Wjazd do możliwy jest przez bramę A od strony al. Śląskiej. Przy szlabanach należy wybrać przycisk interkomu „Info” i na hasło „Camper Park” ochrona go otworzy. Dalej dojazd oznakowany jest piktogramami.

Camper Park na Stadionie Wrocław© Stadion Wrocław

Szczegóły dla chętnych

Camper Park na Stadionie Wrocław ma dwie wydzielone strefy - miejsca, gdzie mogą parkować kampery do wysokości 4 m oraz miejsca dla niższych pojazdów - do 3,5m. Ograniczenia wysokości oznaczone są przy wjeździe do danej części. Do dyspozycji jest łącznie 21 miejsc parkingowych. Do wyboru są miejsca zadaszone oraz na otwartej przestrzeni. Jedno miejsce dla kampera ma wymiar 5x10 m. Przy miejscu postojowym możliwe jest podłączenie do prądu (16A). 1 skrzynka elektryczna przypada na 4 kampery.

Strefa serwisowa zlokalizowana jest pod esplanadą. Składa się z płyty najazdowej, kratki ściekowej oraz kolumny serwisowej. W strefie serwisowej możliwe jest zlanie wody szarej użytkowej i wody czarnej bytowej oraz pobór wody świeżej. Kolumna serwisowa wyposażona jest w kran do poboru czystej wody, szufladę zrzutową do opróżniania kaset WC, oddzielny kran do płukania kaset. Ulokowana tuż obok strefa zrzutu wody szarej to płyta najazdowa o wymiarach 5x5m. Wokół jest dużo wolnego miejsca, co umożliwia swobodne manewry oraz wjazd tyłem i przodem.

Camper Park na Stadionie Wrocław© Stadion Wrocław

Na miejscu możliwe jest także zwiedzanie samego obiektu, skorzystanie z terenów zielonych między Stadionem i rzeką Ślęzą, gdzie znajduje się duży plac zabaw a w przyszłości także boiska do siatkówki plażowej. Na miejscu działają też takie atrakcje jak największy w Polsce kryty tor kartingowy i Dream Jump, oferujący skoki na linie z dachu stadionu, czy przejazd tyrolką nad jego murawą. Dla gości dostępne jest także bistro, do którego dostać się można wejściem W2.

Miejsce postojowe należy wykupić wcześniej przez stronę parking.vectorsoft.pl/mvc/pl. Wkrótce możliwe będzie dokonanie płatności także na miejscu, w parkomacie. Miejsce obsługujące do 4 osób to obecnie koszt 150 zł, do 6 osób – 190 zł. Bilety należy kupować dopiero po zajęciu miejsca w Camper Parku.

Autor: MK

Reklama