Płock: Zabudowywane narożniki na północy

źródło: własne [MK]; autor: michał

Płock: Zabudowywane narożniki na północy Dwie nowe trybuny na stadionie w Płocku nabierają docelowego kształtu. Podczas gdy dach nad wschodnią widownią już wisi, zapełniają się sektory narożne, które połączą dwie nowe trybuny.

Reklama

Już prawie miesiąc minął od naszego ostatniego tekstu na temat przebudowy Stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku. Wtedy montowano pierwsze segmenty dachu nad wschodnią trybuną, dziś jego podstawowa konstrukcja jest już niemal ukończona, czekając na poszycie i oświetlenie.

Co jednak ważniejsze, prawie kompletna jest cała główna konstrukcja wschodniej trybuny, a prace przenoszą się na jej zaplecze, gdzie powstaną kioski cateringowe i toalety. Podobnie zapełniają się stopnicami sektory trybuny północnej i – po raz pierwszy – również dwa północne narożniki. Dzięki temu coraz lepiej widać, jaki układ przyjmie cała bryła widowni.

Stadion Miejski w Płocku, plac budowy Mirbud© stylkibica.net / youtube.com/StylKibica

Jak widać na filmie i zdjęciach, projekt świetnie uwzględnił stan dotychczasowy. Oba maszty oświetleniowe zmieściły się we wjazdach technicznych na boisko i nie trzeba było ich demontować.

Warto zwrócić uwagę na tyły obu budowanych trybun. W oczy rzuca się zupełnie inna wysokość terenu w obu przypadkach. O ile na wschodzie kibice będą wchodzić na promenadę wokół widowni z poziomu gruntu, o tyle na północy ta sama promenada jest na wysokości pierwszego piętra. To efekt zmiennego nachylenia terenu i naturalne wyjaśnienie, dlaczego północna trybuna jest bardziej pracochłonna od wschodniej.

Wkrótce minie rok od przejęcia terenu inwestycji przez wykonawcę (3 lipca). Z kolei 15 lipca minie rok od rozpoczęcia rozbiórki stadionu. Obie trybuny mają być gotowe na przyjęcie pierwszych widzów jesienią tego roku, jednak nie ma jeszcze szczegółowego harmonogramu przekazania i rozruchu nowych sektorów.

Cały stadion z czterema jednolitymi trybunami o łącznej pojemności 15 000 miejsc powinien być gotowy w listopadzie 2022 roku. Koszt inwestycji zakontraktowano na 166,5 mln zł. Aktualnie nie ma informacji o opóźnieniach lub zmianach w budżecie, choć rynek materiałów budowlanych notuje bardzo gwałtowne wzrosty cen w tym roku.

Autor: MK

Stadion Miejski w Płocku, plac budowy Mirbud© stylkibica.net / youtube.com/StylKibica

Stadion Miejski w Płocku, plac budowy Mirbud© stylkibica.net / youtube.com/StylKibica

Reklama