Nowy stadion: Tutaj zagra Śląsk w I rundzie Ligi Konferencji

źródło: własne [MK]; autor: michał

Nowy stadion: Tutaj zagra Śląsk w I rundzie Ligi Konferencji Wicemistrz Estonii – to nie brzmi pewnie szczególnie ekscytująco. Jednak Paide zagra przeciwko Śląskowi na jednym z najnowocześniejszych stadionów w swoim kraju. Od wrocławskiego jest mniejszy ponad 25 razy, ale i tak może robić wrażenie!

Reklama

Wczoraj UEFA rozlosowała pary I rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy. Śląsk Wrocław jako jedyny polski zespół rozpoczyna zmagania już na tym etapie i w losowaniu przypadł mu rywal dotąd w Polsce nieznany – Paide Linnameeskond.

Na co dzień wicemistrz Estonii z Paide gra na maleńkim obiekcie o pojemności 268 miejsc, dlatego nie ma mowy, by tam rozgrywać europejski pojedynek. Linnameeskond przeniosą się więc na mecz przeciwko Śląskowi do nadmorskiej Parnawy, aż 100 km na południowy zachód.

Stadion rywali Śląska Wrocław - Parnu Rannastaadion

To właśnie tutaj znajduje się jeden z najlepszych stadionów Estonii, który przy okazji zmagań Śląska dodaliśmy właśnie do bazy. Rannastaadion znaczy po prostu „stadion plażowy”, ponieważ dosłownie 120 metrów od niego znajduje się nadbałtycka plaża. W samym stadionie znajduje się z kolei nowoczesny hostel.

Prawdziwą ozdobą jest jednak architektura obiektu, nawiązująca do tradycji północnoeuropejskiego funkcjonalizmu. Wykorzystano tu masę drewna, które miesza się z betonem i szkłem. Zaplecze jest bogate, ale sam obiekt spełnia tylko wymogi II Kategorii UEFA. Mieści 1501 osób.

Pierwszy mecz odbędzie się już 8 lipca, właśnie na parnawskim stadionie. Rewanż na Stadionie Wrocław zaplanowano na 15 lipca.

Stadion rywali Śląska Wrocław - Parnu RannastaadionFot: Kristian Pikner (cc: by-sa)

Stadion rywali Śląska Wrocław - Parnu RannastaadionFot: Terje Ugandi, Visit Pärnu (cc: by-0)

Reklama