Nowy projekt: Awans już jest, czas na stadion dla Platense

źródło: własne [TS]

Nowy projekt: Awans już jest, czas na stadion dla Platense W tym roku klub z regionu Buenos Aires awansował na najwyższy szczebel rozgrywkowy. To nie koniec dobrych wieści dla fanów, gdyż szykuje się gruntowna przebudowa wysłużonego stadionu.

Reklama

Oświetlenie już wymienione

Popularni „Calamares" to drużyna z ponad stuletnią historią, która przez 73 lata występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej Argentyny. 25 maja władze Club Atlético Platense przedstawiły plany modernizacji stadionu, co jest potwierdzeniem, że klub dalej chce się rozwijać, również na poziomie infrastrukturalnym.

Estadio Ciudad de Vicente López, Platense© CA Platense

Według informacji, jakie podaje klub na swojej oficjalnej stronie, stadion przed  modernizacją mieścił 34 530 widzów. Nie podano oficjalnej pojemności docelowej po zakończeniu prac, jednak podliczyliśmy ręcznie krzesełka na wszystkich wizualizacjach (w tym miejsca dla mediów, w lożach i dla niepełnosprawnych) i wszystko wskazuje na skalę tuż pod granicą 25 000.

Proces modernizacji już się rozpoczął, od wymiany oświetlenia na lampy LED. W kierownictwie „Calamares" jest architekt Santiago Luppi, co jest niewątpliwym atutem w planowaniu przebudowy infrastruktury.

Finansowanie inwestycji nie zostało jeszcze doprecyzowane. Część środków będzie można pozyskać z transferów piłkarzy oraz ze sprzedaży miejsc stadionowych dla „socios.” Jedno jest pewne, trzeba będzie szukać dodatkowych form finansowania.

Prace koncentrujące się na modernizacji stadionu powinny się zakończyć do końca 2022 roku, ale wygląda na to, że jest to wstępne założenie. Plan przebudowy obiektu i infrastruktury klubowej ma być na bieżąco uaktualniany, aby współgrać z przyszłymi potrzebami klubu i realizacją funkcji społeczno-kulturalnych okolicy.

Trzy etapy przebudowy stadionu

Powstały w 1979 roku obiekt doczeka się gruntownej przebudowy. Modernizacja klubowej infrastruktury, składającej się ze stadionu piłkarskiego i obiektów do innych sportów, została podzielona na dwie części. 

Estadio Ciudad de Vicente López, Platense© CA Platense

Pierwsza z nich skupia się na unowocześnieniu stadionu, a druga zakłada powstanie nowych obiektów. W przypadku tej ostatniej na razie brakuje konkretów. Wiadomo, że ma być rozbudowana przestrzeń wokół stadionu, która miałaby służyć mieszkańcom.

Modernizacja stadionu została z kolei podzielona na trzy etapy. W pierwszym z nich dojdzie do wymiany oświetlenia i instalacji krzesełek na trybunie Liniers (wzdłuż boiska). Trybuny mają zostać odświeżone, gdyż w tym momencie ich estetyka pozostawia wiele do życzenia. W pierwszym etapie odbędą się także prace, związane z ulepszeniem stadionowego zaplecza, znajdującego się pod trybunami.

Estadio Ciudad de Vicente López, Platense© CA Platense

W drugim etapie trybuna główna otrzyma nowe zaplecze dla mediów w postaci nowych kabin komentatorskich i stanowisk dla prasy. Nie zapomniano też o miejscach premium w boksach. 

W trzecim etapie zostanie dobudowanych kilka rzędów do istniejących trybun, ale nie u góry, a na dole, gdyż takie są możliwości techniczne. W dalszej perspektywie czasowej klub podejmie działania, zmierzające do zadaszenia trybun. Całość ma być realizowana w miarę dostępności środków finansowych.

Autor: Tomasz Sobura

 

Reklama