Anglia: Szansa na futbol w Macclesfield od przyszłego sezonu

źródło: własne [TS]; autor: Tomasz

Anglia: Szansa na futbol w Macclesfield od przyszłego sezonu W Macclesfield pojawiło się światełko w tunelu. Nowy właściciel inwestuje w klub-kontynuator tradycji MTFC oraz w jego infrastrukturę, aby drużyna mogła przystąpić do rozgrywek już latem.

Reklama

Nowa nazwa stadionu

Macclesfield FC jest kontynuatorem tradycji Macclesfield Town FC, który upadł w 2020 roku z powodu zadłużenia. Powstały klub planuje przystąpić do rozgrywek na 9. bądź 10. poziomie ligowym w sezonie 2021/22. Nowy właściciel, Robert Smethurst odbudowę klubu rozpoczął od inwestycji w wysłużony stadion Moss Rose, który zakupił za 500 tys. funtów (2,5 mln zł).

Po przejęciu obiektu przez Smethursta zmieniono jego nazwę na Leasing.com Stadium, a firma doradcza Emery Planning pracuje wspólnie z nowymi władzami klubu nad rozwiązaniami urbanistycznymi, które będą najlepiej wpisywać się w jego potrzeby.

W wyniku kooperacji obu podmiotów, złożono w marcu w radzie miejskiej wniosek o budowę nowego budynku klubowego oraz wykonanie okładziny trybuny głównej i innych budynków klubowych, które zostaną pokryte panelami w kolorze niebieskim, czarnym i szarym.

Macclesfield FC stadium, Moss Rose (for commercial reasons known as Leasing.com Stadium)© Macclesfield FC

Ponadto aplikacja zawiera plany rozbudowy klubowej kawiarni w celu przekształcenia jej w recepcję oraz oświetlenie stadionowego parkingu.

Klub stawia na edukację

Jako zaznaczono w dokumentach, stadion musi być gotowy na rozpoczęcie nowego sezonu, więc niektóre z prac już się rozpoczęły. W grudniu klub otrzymał pozwolenie na wymianę murawy na syntetyczną, która już zresztą położono i jest wynajmowana na godziny. W ostatnim miesiącu 2020 roku została także wydana zgoda na prace związane z modernizacją oświetlenia.

Macclesfield FC stadium, Moss Rose (for commercial reasons known as Leasing.com Stadium)© Macclesfield FC

Nowy budynek klubowy powstanie na terenach zajmowanych uprzednio przez trybunę z miejscami stojącymi, pub kibicowski, szatnie piłkarskie i salę konferencyjną. Będzie on się cechował wielofunkcyjnością. Planowane jest utworzenie dwóch sal lekcyjnych dla studentów BTec Macclesfield College i UCLan.

Macclesfield FC zawarł porozumienie z koncernem AstraZeneca, dotyczące powstania projektu Active Science, który ma wspierać nauczanie na poziomie podstawowym. Ponadto w nowym budynku będą lokale na wynajem, nowy pub dla kibiców i pomieszczenia na użytek lokalnej społeczności.

Autor: Tomasz Sobura

Reklama