Anglia: Budowa mostu obok Stadium of Light nabiera tempa

źródło: własne [KT]; autor: Karol Tatar

Anglia: Budowa mostu obok Stadium of Light nabiera tempa Rada Miasta Sunderland zatwierdziła preferowany projekt kładki w okolicy Stadium of Light. Plan obejmuje inwestycję w wysokości 31 mln funtów (160 mln zł). Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa kibiców docierających na obiekt w dni meczowe.

Reklama

Most ma połączyć dawny browar Vaux na południowym brzegu rzeki Wear z Sheepfolds na północy. Umożliwi to bezpieczniejsze przemieszczenie się kibiców z centrum miasta na Stadium of Light w dni meczowe. Przedstawiciele Rady Miasta Sunderland uzgodnili kolejne kroki przewidziane w ramach projektu, wskazawszy priorytet na jak najszybsze rozpoczęcie budowy. Nowy obiekt ma zostać otwarty w pierwszej połowie 2023 roku.

Most jest częścią programu rewitalizacji brzegów rzeki Wear i centrum miasta. Obejmuje zakresem również budowę nowych mieszkań, biur oraz biblioteki.

Stadium of Light© Sunderland City Council

Radna Rady Miasta Sunderland, Rebecca Atkinson dodatkowo wyjaśnia: „Most zasadniczo łączy ze sobą obszary rozwoju w obrębie rzeki i, wraz z innymi inwestycjami infrastrukturalnymi takimi jak 5G, przyspieszy tempo zmiany. Ma ona prowadzić do zwiększenia aktywności sektora prywatnego i osiągnięcia celu Riverside Sunderland, którymi są budowa tysiąca nowych domów i stworzenie 10 tysięcy nowych miejsc pracy”.

Stadium of Light© Sunderland City Council

Stadium of Light© Sunderland City Council

Nowa inwestycja odegra również kluczową rolę z punktu widzenia bezpieczeństwa. - Wiele osób, które uczęszczały na mecze, łącznie ze mną, czasami ocierało się o śmierć, ponieważ jeden z pasów na moście Wearmouth jest permanentnie zamknięty - dodała Atkinson.

Stadium of Light to siedziba Sunderland AFC, mająca swoją inaugurację w 1997 roku. Klub zainwestował w 2002 roku 7 milionów funtów (7,6 miliona euro) w rozbudowę stadionu, finalnie uzyskując pojemność prawie 49 tysięcy.

Autor: Karol Tatar

Stadium of Light© Sunderland AFC

Reklama