Londyn: London Stadium wprowadza nowe udogodnienia, w tym płatności bezgotówkowe

źródło: własne [KT]; autor: Karol Tatar

Londyn: London Stadium wprowadza nowe udogodnienia, w tym płatności bezgotówkowe Wielofunkcyjny obiekt zlokalizowany w londyńskim parku olimpijskim wprowadził kilka ulepszeń. Wprowadzenie płatności bezgotówkowych, stworzenie pokoju sensorycznego oraz instalacja nowego systemu LED zbiegły się z powrotem fanów na angielskie stadiony.

Reklama

Stadion całkowicie bezgotówkowy

Pierwsza z przedstawionych zmian dotyczy procesu przeprowadzania transakcji na obiekcie, w tym tych związanych z zakupem gadżetów oraz produktów spożywczych. Zainstalowana infrastruktura oraz wprowadzona polityka przekształcają obiekt na w pełni „bezgotówkowy”. Pozwala to na przyjazne i wygodne dla fanów zakupy, gwarantując przy tym dodatkowe środki higieny i zachowanie dystansu społecznego. 

Graham Gilmore, dyrektor generalny stadionu, wyjaśnił: - Branża eventowa musi aktywnie reagować na sytuację, w której się znajdujemy, aby stworzyć bezpieczne i wygodne środowisko, w którym ludzie będą mogli wracać na nasze obiekty.

London Stadium© Queen Elizabeth Park

Wyłączenie płatności gotówkowych z obiegu handlowego generuje wiele zalet i udogodnień. Dotyczy to zarówno fanów, jak i wszystkich sprzedawców prowadzących działalność na terenie kompleksu. Wdrożenie kart zbliżeniowych, urządzeń typu wearables (np. smartwatche oraz inteligentne bransoletki), portfeli cyfrowych lub kodów QR ma pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników imprez i logistykę.

Z punktu widzenia widzów ważne jest, aby jak najmniej czasu spędzić w kolejce i nie przegapić sportowej akcji lub ważnej części muzycznego show. Systemy bezgotówkowe zdecydowanie skracają czas oczekiwania w barach i restauracjach, przyspieszają obsługę oraz poprawiają higienę. Jest to szczególnie ważne, kiedy na obiekcie jest kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Stadion przyjazny sensorycznie 

W marcu 2020 roku stadion został wyposażony w specjalnie zaprojektowaną przestrzeń dla kibiców mających zaburzenia integracji sensorycznej. Osoby, dla których widowisko na stadionie może być zbyt głośne lub przytłaczające, będą mogły skorzystać ze specjalnego pokoju sensorycznego. Takie miejsce wyposażone jest w stonowane oświetlenie o łagodnych barwach, miękkie meble i bezpieczne przedmioty.

London Stadium© London Stadium (via Twitter)

Nowa sala sensoryczna powstała w ścisłej współpracy z zewnętrznymi ekspertami i instytucjami, które zajmują się opracowywaniem rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami. Oferuje szereg relaksujących dźwięków i urządzeń stymulujących pozytywnie zmysły. Podobną przestrzeń w zeszłym roku oddano na Etihad Stadium w Manchesterze.

Modernizacja systemu LED

Firma Musco Lighting została wybrana na głównego dostawcę konfigurowalnego systemu LED. Jako jedna z wiodących firm na rynku (poprzednie prace na Tottenham Hotspur Stadium, Wembley, San Siro i Aviva Stadium) zainstalowała niestandardowe systemy wykorzystujące technologię Total Light Control - TLC for LED™. Inwestycja dotyczy integracji oświetlenia z unikalnymi cechami architektonicznymi London Stadium. Zainstalowanie najnowocześniejszego systemu poprawi widoczność komunikatów multimedialnych, unikając uciążliwych odblasków i odbić. Nowy system pozwoli organizatorom koncertów uzyskać lepsze efekty świetlne i zorganizować wyjątkowe show również w miesiącach letnich.

- Jako operator obiektu jesteśmy dumni z tego, że zapewniamy odwiedzającym najlepsze możliwe wrażenia, niezależnie od okazji - powiedział Graham Gilmore

London Stadium© London Stadium (via Twitter)

Instalacja nowego oświetlenia LED umożliwi spełnienie najwyższych standardów oświetleniowych w celu organizacji różnorodnych wydarzeń sportowych i rozrywkowych. System zapewni emisję efektów specjalnych, pokazów świetlnych, umożliwiając również oszczędności. Inwestycja gwarantuje mniejsze zużycie energii (nawet o ponad 50%) i mniejsze koszty bieżącej konserwacji, dzięki wieloletniej gwarancji udzielanej na części i prace eksploatacyjne.

Oprócz wspomnianych inwestycji kibice będą mogli cieszyć się jeszcze innymi ulepszeniami, które wprowadzono w czasie lockdownu. W sierpniu operator London Stadium potwierdził, że długo oczekiwana przebudowa dolnych sekcji trybun została zakończona. Nowa konfiguracja miejsc sprawia, że ​​siedzenia są zlokalizowane nieco bliżej boiska piłkarskiego, a ich przekształcenie na potrzeby organizacji innego rodzaju wydarzeń bardziej uniwersalne i wygodne. Co więcej, wysokowydajne WiFi poprawi łączność na całym stadionie, umożliwiając fanom korzystanie z bezpłatnych, szybkich i stabilnych prędkości pobierania nawet do 30 Mb/s.

Kibice wrócili na obiekt podczas 11. kolekcji Premier League i byli świadkami meczu pomiędzy West Ham i Manchesterem United. London Stadium gościł wówczas dwa tysiące widzów. Sam stadion został skonstruowany specjalnie na XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie oraz XIV Letnie Igrzyska Paraolimpijskie.

Auto: Karol Tatar

Reklama