Wędrówka po obiektach Euro 2020

źródło: Stadiony.net; autor: michał

Wędrówka po obiektach Euro 2020 Jak wszyscy już wiemy, ze względu sytuacji panującej na świecie Mistrzostwa Europy zostały przeniesione na 2021 rok. UEFA upiera się aby zorganizować turniej w 12 różnych państwach-miastach gospodarzach. To pokłosie decyzji z 2013 roku.

Reklama

Nie wiadomo jednak, czy pozwoli na to sytuacja na świecie, która rozwija się dynamicznie. Pojawiają się sugestie, by przenieść turniej do jednego państwa, a najlepiej i miasta. Takim miastem mógłby być Londyn, gdzie można by skoszarować piłkarzy, bowiem stolica Anglii dysponuje ogromną liczbą stadionów, przez co Mistrzostwa Europy nie byłyby zakłócone. Abstrahując od wszelkich pomysłów, skupmy się na oficjalnych danych. Póki co Euro 2020, a właściwie 2021 zaplanowane jest na 12 czerwca - 12 lipca 2021 roku. Zanim nastaną wielkie emocje z Mistrzostwami Europy, możesz sprawdzić ranking najlepszych kasyn online, w których znajdziesz wiele gier o tematyce piłkarskiej. Poniżej prezentujemy krótki opis stadionów, na których rozegrany zostanie turniej, o co tu dużo mówić, prym na Starym Kontynencie.

Finał Mistrzostw Europy i półfinały

Wszystkie trzy mecze - dwa półfinały oraz wielki finał rozegrane zostaną na Stadionie Wembley w Londynie. Obiekt wybudowany w latach 2003-2006 pochłonął 757 milionów funtów. Jest domowym stadionem reprezentacji Anglii, niemalże talizmanem, jakim dla reprezentacji Polski jest Stadion Narodowy w Warszawie.

Wembley Stadium może pomieścić 90 tysięcy widzów i właśnie taką, rekordową frekwencję odnotowano po raz ostatni podczas meczu FC Barcelona - Liverpool (2016). Podczas meczu Premier League zasiadło na nim ponad 80 tysięcy kibiców. Kto spotka się w wielkim finale Euro 2020? Tego nie wiemy, ale jedno jest pewne, Stadion Wembley ma niesamowity klimat, a doping kibiców (których mamy nadzieję nie zabraknie na trybunach) potrafi wykrzesać w piłkarzach dodatkowe pokłady energii, co jest znakomitą informacją, w kontekście oczekiwań co do świetnego widowiska finałowego.

Stadiony w rywalizacji grupowej Euro 2020 i pucharowej

Oprócz Wembley jeszcze 11 stadionów będzie gościć Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i będą to obiekty w Kopenhadze, Amsterdamie, Bukareszcie, Dublinie, Bilbao, Budapeszcie, Glasgow, Monachium, Baku, Sankt Petersburgu oraz w Rzymie.

Szczególnie ciekawie prezentuje się Puskás Aréna w Budapeszcie, oddana do użytku w 2019 roku. Stadion w stolicy Węgier może pomieścić 67 tysięcy widzów.

Z kolei z ciekawostek, warto nadmienić, że Puskas Arena jest najmłodszym obiektem Euro 2020, a najstarszymi są stadiony w Glasgow (rok otwarcia 1903) oraz w Rzymie (1937). Kawał historii! Czy Stadio Olimpico będzie szczęśliwym talizmanem dla reprezentacji Italii? Zobaczymy!

Reklama