Płock: Stadion Orlen? Koncern nie mówi nie...

źródło: PetroNews.pl; autor: michał

Płock: Stadion Orlen? Koncern nie mówi nie... Choć właściwa budowa ma dopiero ruszyć, nowy stadion w Płocku mógłby liczyć na zainteresowanie koncernu Orlen w wykupie praw do nazwy. W końcu po drugiej stronie ulicy stoi kryta Orlen Arena!

Reklama

Od sierpnia trwa rozbiórka wschodniej trybuny Stadionu im. Kazimierza Górskiego. Dziś to już właściwie nie rozbiórka – po wschodniej i północnej stronie gotowe są rozległe wykopy. Stadion wygląda, tymczasowo, jak kikut dawnej całości, co widać na poniższym filmie. Szczęśliwie to tylko stan tymczasowy, wkrótce ma ruszyć budowa następcy.

A skoro jesteśmy przy następcy, serwis informacyjny PetroNews.pl wysłał zapytanie do koncernu Orlen w sprawie możliwości przejęcia nazwy przez największego krajowego dostawcę paliw. Biuro prasowe PKN Orlen odpisało dyplomatycznie, ale również z otwartością.

[…] W Płocku zlokalizowany jest Zakład Produkcyjny, dlatego Koncern ze szczególną dbałością i zrozumieniem podchodzi do potrzeb mieszkańców miasta i powiatu.

Wszystkie oferty sponsoringowe, które wpływają do PKN Orlen są szczegółowo analizowane pod kątem wizerunkowym i ekonomicznym. Dlatego w momencie kiedy wpłynie oferta dotycząca praw do nazwy stadionu w Płocku, na pewno zostanie ona rozważona. Koncern nie wyklucza więc scenariusza, że zostanie sponsorem tytularnym nowego stadionu Wisły Płock po jego wybudowaniu. Najlepszym przykładem podobnych działań wsparcia ze strony PKN Orlen jest płocka Orlen Arena, która pokazuje, że taki scenariusz jest wielce prawdopodobny i możliwy do zrealizowania.

Stadion Miejski w PłockuWizualizacja robocza naszego autorstwa, rzecz jasna, na podstawie oficjalnych materiałów przetargowych.

Odrębną kwestią jest finansowy udział PKN ORLEN w budowie stadionu, który nie jest możliwy ze względu na kwestie formalno-prawne. PKN ORLEN nie może bowiem angażować się w finansowanie aktywów, które nie należą do spółki – kontynuuje biuro prasowe.

Przypomnijmy, że miasto Płock zgłaszało się do PKN Orlen z propozycją współfinansowania inwestycji. Wbrew temu, co twierdzi biuro prasowe koncernu, partnerstwo pomiędzy samorządem a koncernem byłoby możliwe prawnie, choć karkołomne.

Zgodnie z planem, nowy stadion dla Wisły Płock ma być gotowy na przyjęcie kibiców w 2022 roku. Wtedy pomieści ok. 15 tys. widzów. Ponieważ jednak inwestycja jest realizowana etapowo, pierwsi fani na nowych sektorach zasiądą znacznie wcześniej. Całkowita przebudowa ma kosztować ok. 166,5 mln zł.

Reklama