Niemcy: Stadion Werderu uratowany przed bankructwem

źródło: własne [MK]; autor: michał

Niemcy: Stadion Werderu uratowany przed bankructwem Gdyby nie wpompowano pieniędzy do końca roku, operatorowi groziłby upadek. Dlatego miasto Brema i Werder „zrzucili się” po 3,5 mln €, by podtrzymać spółkę przy życiu.

Reklama

Kompletny brak przychodów w dobie koronawirusa spowodował zagrożenie upadłością dla spółki Bremer Weserstadion Gesellschaft, która zarządza Weserstadionem w Bremie. W ciągu dwóch miesięcy spółka straciłaby wypłacalność, a do końca roku podatkowego mogłaby upaść.

Ponieważ spółka jest tworem publiczno-prywatnym z udziałami miasta Brema i Werderu, obie strony siadły do rozmów nad pokryciem bieżącego deficytu. To suma 7 mln € (aktualnie 32 mln zł). We wtorek senat Bremy zatwierdził 3,5 mln €, dokładnie tyle samo dołożył Werder. Na razie więc sytuacja jest bezpieczna.

Problem w tym, że Niemcy – podobnie jak Polska – stoją przed widmem drugiego lockdownu. W związku z tym niewykluczone, że pierwsze przychody meczowe zaczną się pojawiać dopiero w nowym roku podatkowym. W 2021 może być więc konieczne kolejne wpompowanie w spółkę środków.

Weserstadion Bremen© SV Werder Bremen

Reklama