Sandomierz: Stadion czeka rozbudowa nad trybuną

źródło: własne [MK]

Sandomierz: Stadion czeka rozbudowa nad trybuną Stadion Wisły Sandomierz doczeka się infrastruktury, o której nie pomyślano w chwili jego oddania do użytku dekadę temu. Na prace miasto otrzyma prawie 900 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Reklama

Wczoraj w Sandomierzu wiceminister sportu Anna Krupka ogłosiła dobrą nowinę dla lokalnych sportowców. W ramach projektu Sportowa Polska miasto otrzyma dofinansowanie z MSiT w wysokości 876 tys. zł na rozbudowę stadionu miejskiego.

Nie chodzi o widownię, bowiem na obecnym poziomie 2,2 tys. miejsc to wystarczająca liczba. Chodzi o rozbudowę powierzchni sportowych nad obecną trybuną główną, po północnej stronie obiektu.

Przybędzie sala fitness, siłownia, sanitariaty i dwa gabinety odnowy biologicznej. Tych funkcji w Sandomierzu brakowało najbardziej przez dekadę, odkąd przebudowany za 17 mln zł obiekt zaczął funkcjonować.

Inwestycja nie ma jeszcze jasnego harmonogramu. Jednak Krupka zapewniła, że Ministerstwo jest gotowe przekazać środki „jak najszybciej”, zależnie od gotowości miasta na tę inwestycję. Trudno sądzić, by prace miały zacząć się w tym roku.

Stadion Wisły Sandomierz© Stadiony.net

Reklama