Anglia: Luton zapowiada zmiany w projekcie z powodu koronawirusa

źródło: DunstableToday.co.uk

Anglia: Luton zapowiada zmiany w projekcie z powodu koronawirusa W rozmowie online z kibicami dyrektor wykonawczy Luton Town potwierdził, że prace nad nowym stadionem trwają, ale pandemia wymusiła zmiany projektowe. Część elementów może być finansowo nieopłacalna w nowych realiach.

Reklama

Wczoraj, podczas prowadzonego przez stowarzyszenie kibiców wieczoru otwartego, dyrektor wykonawczy Luton Town Gary Sweet poinformował, że klub nie rezygnuje z planów wyprowadzki na nowy stadion w Power Court. Choć nikt nie informował o postępach od dłuższego czasu, to prace przygotowawcze trwają.

Konieczne okazują się zmiany w elementach projektu kluczowych dla jego opłacalności.Zachowanie ludzkie jest dziś inne niż było jeszcze 6 miesięcy temu, a to zmieniło rynki. Wolelibyśmy niczego nie zmieniać, ale zmieniły się realia. Nie ma już zapotrzebowania na niektóre funkcje, jakie planowaliśmy. Rozważamy, jak można to przemodelować – uprzedził kibiców Gary Sweet.

Luton Town - Power Court Stadium© Luton Town FC

Przypomnijmy, że nowy stadion dla Luton Town ma być połączony z centrum handlowym Newlands Park oraz kompleksem rozrywkowym, w tym z halą widowiskową czy hotelem. Problem w tym, że planowane funkcje należą głównie do sektorów, w których zapotrzebowanie gwałtownie spadło.

Co gorsza, podstawowa piłkarska działalność Luton Town również „leży”. Premier Boris Johnson zapowiedział wczoraj, że trzeba będzie jeszcze raz przemyśleć, kiedy fani wrócą na trybuny. Miał to być październik, ale termin może się przesunąć po tym, jak wprowadzono zakaz zgromadzeń powyżej 6 osób.

Luton Town - Power Court Stadium© Luton Town FC

Jak zaznaczył dyrektor, zmienią się nie tylko funkcje dodatkowe, ale i sam stadion. – Być może będziemy musieli szukać cięć w pożądanych elementach stadionu, by obniżyć jego koszt choć trochę, ale kibice i tak otrzymają to, co widzieli na wizualizacjach, z grubsza – zapowiedział przedstawiciel klubu.

Prace nad zmianami widać na oficjalnej stronie projektu. Zniknęły z niej wszystkie dotychczasowe wizualizacje i większość informacji. Jest za to wzmianka, że zamienna dokumentacja ma wpłynąć do samorządu jeszcze jesienią 2020, czekając na późniejszą akceptację.

Luton Town - Power Court Stadium© Luton Town FC

Reklama