Izmir: Stan surowy gotowy na Alsancaku

źródło: Ulusal.com.tr; autor: michał

Izmir: Stan surowy gotowy na Alsancaku Kultowy dla tureckiej piłki stadion w sercu Izmiru nie powinien przekroczyć oficjalnych terminów. Wiosną 2021 piłkarze znów powinni wybiec na boisko, na którym strzelono pierwszą bramkę w historii tureckiej ligi.

Reklama

We wtorek na budowie nowego stadionu Alsancak w sercu tureckiego Izmiru pojawił się Ali Erten, prezes izmirskiej federacji klubów sportowych. Jak poinformował media, budowa ma już ukończone wszystkie istotne prace konstrukcyjne, osiągnięto stan surowy zamknięty.

Nie jest to powód do szczególnego świętowania, bo projekt i tak ma 2 długie lata opóźnienia. Jednak to sygnał, że otwarciu na początku 2021 nie powinno już nic zagrażać. Nie wiadomo, kiedy konkretnie będzie można rozegrać pierwszy mecz, jednak wg Ertena murawa ma być gotowa w pierwszym kwartale, na drugą połowę sezonu piłkarskiego.

Alsancak Stadyumu© Izmir Explorer

Poza kompletem prac żelbetowych na arenie zainstalowana jest już charakterystyczna membrana w biało-czarnych barwach, dzięki której bryła jest niemal domknięta. Tylko za południową bramką w narożnikach sektora gości są przestwory. Prace nad budową Alsancaku ruszyły niemal dokładnie 3 lata temu, we wrześniu 2017 roku. Miały pierwotnie zająć do połowy 2019, później połowy 2020, a teraz mówi się o początku 2021.

Choć Erten przyznał, że koronawirus spowolnił prace, to najbardziej utytułowany klub Izmiru, Altay, powinien wrócić do swojego domu jeszcze w rozgrywkach 2020/21.

Alsancak Stadyumu© furkansiner, wowTURKEY

Alsancak Stadyumu© furkansiner, wowTURKEY

Alsancak Stadyumu© furkansiner, wowTURKEY

Reklama