Kraków: Coraz mniejsze szansę Hutnika na grę u siebie

źródło: własne [MK]

Kraków: Coraz mniejsze szansę Hutnika na grę u siebie Pierwszy przetarg na doraźną modernizację Suchych Stawów zakończył się porażką. Miasto natychmiast rozpisało drugi, ale szanse na dostarczenie II-ligowego obiektu we wrześniu szybko spadają.

Reklama

Choć na zrobienie czegoś ze stadionem na Suchych Stawach Kraków miał dekadę od odrodzenia Hutnika, do dziś nie zrobiono nic poza usunięciem masztów oświetleniowych. Nic więc dziwnego, że awans Hutnika do II Ligi zaskoczył Zarząd Infrastruktury Sportowej mniej więcej tak, jak „zima zaskakuje drogowców”.

Z pomocą klubu opracowano rozwiązanie doraźne: dostawienie trybuny tymczasowej z zadaszeniem dla tysiąca osób, drogi dojścia na szybko, nowe kasy w kontenerach, retusz głównej trybuny czy gotowe toalety dostawione na trasie prowadzącej na widownię.

W praktyce więc stadion miałby się składać z małej trybuny VIP na wschodzie, sektora gości i nowej, tymczasowej trybunki. To w żadnym razie nie są rozwiązania godne trzeciego klubu Krakowa (stadion Garbarni nie jest miejski - przyp. red.), ale powinny wystarczyć na spełnienie minimum trzeciego poziomu rozgrywek.

Suche Stawy

Na ten cel Zarząd Infrastruktury Sportowej zamierzał przeznaczyć 1,39 mln zł, dając wykonawcom czas do 30 września na realizację zadania. Niestety, otwarcie ofert z 22 lipca nie zostawiło złudzeń: potrzeba znacznie więcej pieniędzy. Najtańsza oferta od Grupy Budowlanej TM z Wieliczki opiewała na 1,9 mln zł, ale została odrzucona. Dwie pozostałe były w granicach 2,15 – 2,3 mln zł.

W związku z brakiem środków ZIS unieważnił postępowanie i natychmiast rozpisał drugi przetarg. Otwarcie ofert w nim ma nastąpić 7 sierpnia, a termin realizacji pozostaje niezmienny: 30 września.

To problem o tyle, że Hutnik zaczyna grę w II Lidze pod koniec sierpnia, czyli mniej więcej w chwili, kiedy wykonawca zacznie prowadzić prace – oczywiście zakładając, że wykonawca się znajdzie. Najpewniej więc Hutnik zacznie rozgrywki na rezerwowym obiekcie, gościnnie u Garbarni.

Suche Stawy© Łukasz Libuszewski

Reklama