Gruzja: Stadion w Batumi formalnie ukończony

źródło: własne [MK]; autor: michał

Gruzja: Stadion w Batumi formalnie ukończony Z powodu koronawirusa nie było mowy o otwarciu, dlatego na finiszu nie trzeba było się śpieszyć. Fizycznie gotowy od końca zimy, nowy stadion w Batumi dziś jest już formalnie ukończony – poinformował inwestor.

Reklama

Ukończyliśmy główne prace budowlane na stadionie. Na tym etapie trwa jeszcze instalacja zewnętrznych oraz wewnętrznych systemów przeciwpożarowych i bezpieczeństwa – poinformowała spółka LTD Stadium.

Gotowe jest całe wyposażenie i wystrój obiektu, wszystkie niezbędne do funkcjonowania systemy zostały sprawdzone. Dość przypomnieć, że jeszcze w lutym przetestowano efektowną zewnętrzną iluminację. Murawa wchodzi w swój najlepszy okres i niedługo powinna móc ugościć zawodników Dinama Batumi.

Batumi Stadium© შპს სტადიონი - LTD Stadium

Warto przypomnieć, że obiekt miał pierwotnie być gotowy dopiero za ponad kwartał, w październiku. Z powodu znacznego przyspieszenia zapowiadano oddanie go w marcu i faktycznie już wtedy był niemal przygotowany do otwarcia. Ponieważ jednak sytuacja epidemiczna uniemożliwiła planowanie wielkich wydarzeń, można było na finiszu rozłożyć ostatnie zadania.

Batumi Stadium powstał w szybko rozwijającym się centrum Batumi i mieści 20 tys. widzów. Daje mu to trzecie miejsce w Gruzji pod względem pojemności, a pierwsze wśród stadionów poza Tbilisi.

Jego biała fasada inspirowana jest słynnymi kaukaskimi tańcami wojennymi. Prace budowlane ruszyły 21 stycznia 2018 roku, zatem zajęły 27 miesięcy. Koszt oficjalnie wynosi 99,5 mln lari (ok. 140 mln zł).

Batumi Stadium© შპს სტადიონი - LTD Stadium

Batumi Stadium© შპს სტადიონი - LTD Stadium

Reklama