Gruzja: Iluminacja w Batumi przetestowana

źródło: własne [MK]

Gruzja: Iluminacja w Batumi przetestowana Wczoraj zakończyły się testy podświetlania na nowym stadionie w Batumi. System dynamicznej iluminacji umożliwi nie tylko zmianę kolorów, ale też emisję obrazów na całej fasadzie stadionu.

Reklama

Po kilku dniach w środę zakończyły się testy iluminacji na nowym stadionie w Batumi. Mogły być nieco uciążliwe dla mieszkańców, ponieważ po zmroku stadion długo mienił się wieloma kolorami, emitując światło dochodzące do setek mieszkań.

Celem była pełna integracja tysięcy diod oplatających bryłę stadionu. Każdy z zachodzących na siebie białych segmentów krytych membraną ma lampy LED zamontowane wzdłuż krawędzi. Ich rozkład jest na tyle gęsty, że umożliwia rozświetlenie całej bryły, a nawet emisję obrazów. Na poniższym filmie pod tekstem widać, jaki jest docelowy efekt.

Batumi Stadium© შპს სტადიონი - LTD Stadium

Testy iluminacji to jeden z ostatnich elementów pozostałych do wykonania na stadionie. Oświetlenie meczowe jest gotowe już od dwóch miesięcy. W tej chwili trwają jeszcze tylko ostatnie prace instalacyjne w strefie prasowej i hospitality, dzięki którym w marcu stadion będzie można oficjalnie otworzyć.

Przypomnijmy, że zgodnie z harmonogramem inwestycja miała zakończyć się w październiku, ale tempo prac było tak dobre, że stadion jest gotowy ponad 7 miesięcy wcześniej. Budowa rozpoczęła się oficjalnie 21 stycznia 2018, a więc trwała dwa lata.

Batumi Stadium pomieści ok. 20 tys. widzów i w chwili otwarcia stanie się najnowocześniejszym obiektem piłkarskim Gruzji. Nowy dom Dynama Batumi ma nominalnie pochłonąć 99,5 mln lari (ok. 140 mln zł). W tej chwili nie ma informacji o zmianach budżetu.

Batumi Stadium© შპს სტადიონი - LTD Stadium

Batumi Stadium© შპს სტადიონი - LTD Stadium

Batumi Stadium© შპს სტადიონი - LTD Stadium

Batumi Stadium© შპს სტადიონი - LTD Stadium

გარე განათება

განათების მონტაჟი დავასრულეთ და ამჟამად სატესტო რეჟიმშია

Reklama