Wrocław: Fasada stadionu stanie się ekranem kinowym

źródło: StadionWroclaw.pl; autor: michał

Wrocław: Fasada stadionu stanie się ekranem kinowym W najbliższy weekend na Stadionie Wrocław odbędzie się pięć seansów kinowych, realizowanych przez jedną z czołowych firm w branży multimedialnej. „Na stadionie” dosłownie, bowiem ekranem będzie fragment fasady.

Reklama

Z powodu pandemii koronawirusa do łask wracają kina samochodowe. To dziś najbezpieczniejsza forma masowego uczestnictwa w we wspólnych wydarzeniach, dlatego nie dziwi, że coraz więcej miejsc decyduje się na wykorzystanie swoich parkingów. Tak zrobili m.in. operatorzy stadionów w Pradze czy Kaiserslautern.

We Wrocławiu spółka Stadion Wrocław wykorzysta nie tylko parking, ale przede wszystkim membranową fasadę stadionu. Dzięki multimedialnym projektorom aż 1500 m2 poszycia zamieni się w ekran kinowy, na którym emitowane będą filmy dostępne dla gości na parkingu wielopoziomowym. Dźwięk zapewni radio samochodowe nastawione na częstotliwość 88,1 FM.

Stadion Wrocław

Wjazd odbywać się będzie od ul. Śląskiej, bramą B. Wcześniej jednak trzeba kupić bilety przez Internet, za pomocą platformy aBilet.pl. Ceny liczone są od samochodu, niezależnie od liczby osób. Za zwykłe miejsce zapłacimy 40 zł, za miejsce premium – 100 zł (w pierwszym rzędzie, z pakietem popcorn + nachos + napój). Dla wszystkich dostępny będzie catering, ale płatność odbywać się będzie wyłącznie bezgotówkowo.

Za jakość widowiska ma odpowiadać ceniona na świecie firma Visual Sensation. Według niej powstający we Wrocławiu plenerowy ekran będzie największym tego typu w Europie.

Repertuar na najbliższy weekend:

Piątek 22.05 Sobota 23.05 Niedziela 24.05
22:00 Need for Speed (130 min) 22:00 Nowszy Model (97 min) 22:00 Iluzja 2 (130 min)
00:30 Step Up 4 (99 min) 00:30 John Wick (131 min) 00:30 brak pokazu

Stadion Wrocław

Reklama