Sosnowiec: Uda się pozyskać ministerialne środki na ZPS?

źródło: DziennikZachodni.pl

Sosnowiec: Uda się pozyskać ministerialne środki na ZPS? Władze Sosnowca starają się o pozyskanie dodatkowych środków na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Ministerstwo nie daje co prawda na stadiony, ale może da na halę i lodowisko?

Reklama

Spółka Zagłębiowski Park Sportowy wystąpiła z wnioskiem do Ministerstwa Sportu i Turystyki z dwoma wnioskami o dofinansowanie elementów Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Ponieważ MSiT nie przyznaje już środków na stadiony do zawodowej piłki, w Sosnowcu proszą o dofinansowanie do budowy hali widowiskowej oraz stadionu zimowego (lodowiska).

W sumie Sosnowiec liczy na wsparcie rzędu 54 milionów, z czego 29,6 mln miałoby wesprzeć budowę hali, a 24,4 mln zł – lodowiska. Aplikant przedstawił dwie rekomendacje wspierające swój wniosek. Dofinansowanie budowy stadionu zimowego wspiera Polski Związek Hokeja na Lodzie (PZHL), tymczasem hali – Polski Związek Szermierczy (PZSzerm).

Wnioski powinny być rozpatrzone w ciągu trzech miesięcy. O ile maksymalna kwota dofinansowania może sięgać 50% kosztów kwalifikowanych, o tyle trudno się spodziewać, by Sosnowiec dostał wszystkie środki, o jakie wnioskuje. Suma 54 mln zł stanowi bowiem jedną trzecią całkowitego budżetu MSiT na 2020 rok (157 mln zł).

Przypomnijmy, że Zagłębiowski Park Sportowy powstaje w trzech niezależnych od siebie etapach, realizowanych niemal równocześnie. Stadion powstaje od 27 maja zeszłego roku i ma być gotowy w połowie 2022. Hala jest z kolei w fazie realizacji od października 2019 i ma być gotowa jesienią 2021. Lodowisko wciąż czeka na swojego wykonawcę.

Zagłębiowski Park Sportowy

Reklama