Gdańsk: Stadion przy Traugutta otrzyma zbiorniki na deszczówkę

źródło: Trojmiasto.pl

Gdańsk: Stadion przy Traugutta otrzyma zbiorniki na deszczówkę Od 2021 roku stadion gdańskiej Lechii będzie mógł zmagazynować do 400 ton wody na własny użytek. Dzięki temu znacznie spadną koszty jego funkcjonowania, zwłaszcza nawadniania boiska.

Reklama

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna (GIWK) poinformowała, że historyczny stadion Lechii przy Traugutta otrzyma system magazynowania wody deszczowej. Dzięki temu poprawi się gospodarka wodna nie tylko na samym obiekcie, ale też na pobliskich ulicach.

Stadion Lechii Fot: magro_kr (cc: by-nc-nd)

Właśnie z jednej z nich – ul. Somluchowskiego – ma być zbierana woda. Wyląduje w zbiornikach o łącznej pojemności 400 ton i po oczyszczeniu będzie można ją wykorzystać na potrzeby funkcjonowania stadionu. Chodzi przede wszystkim o nawodnienie boisk głównego i treningowego. Dziś służy do tego woda z sieci wodociągowej, co wiąże się z dużym i drogim poborem. W nowym systemie koszty spadną znacząco.

GIWK posiada już zbiorniki, które mają służyć do tego celu. Zakupiono je na potrzeby europejskiego zlotu skautów European Jamboree 2020. Imprezę trzeba było przełożyć na sierpień 2021 z powodu trwającej pandemii i właśnie po jej przeprowadzeniu zbiorniki trafią na ul. Traugutta.

Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na dokumentację projektową dla tego zadania. Samo projektowanie potrwa kilka miesięcy. Realizację pomysłu zaplanowano – ze zrozumiałych powodów – na przyszły rok.

Stadion Lechii Fot: GIWK

Reklama