Stadium of the Year: Nagroda Publiczności – Puskás Aréna

źródło: własne [MK]; autor: michał

Stadium of the Year: Nagroda Publiczności – Puskás Aréna Przy silnej reprezentacji głosujących ze Środkowej Europy pozycja tego stadionu nie musi dziwić. I pewnie walczyłby ze stadionem Tottenhamu jak równy z równym, gdyby nie fakt, że sami Węgrzy licznie wsparli swój nowy stadion narodowy.

Reklama

Tylko w pierwszych dniach głosowania nowy narodowy stadion w Budapeszcie nie był na prowadzeniu. Gdy je wreszcie objął, nie oddał do samego końca, wręcz stale zwiększał swoją przewagę.

I choć o jego dominacji przesądzili głosujący z rodzinnych Węgier (najliczniejsza grupa, ok. 6 tys. z 30 tys. głosujących), to błędem byłoby wnioskowanie, że sami sobie „wygłosowali” zwycięstwo. Puskás Aréna była bowiem bardzo popularna nie tylko na Węgrzech czy Słowacji, ale też w Indonezji, Argentynie, Polsce, Wielkiej Brytanii, USA czy na Filipinach.

Zresztą, Węgrzy stanowili jedną piątą głosujących, tymczasem na budapesztański stadion głosował co drugi uczestnik! 14 955 głosów to werdykt bardzo miarodajny, bo pochodzący od głosujących ze 107 krajów!

Puskás Aréna dołącza tym samym do grona aren piłkarskich z tytułem Stadium of the Year jako drugi węgierski stadion, ale pierwszy w Głosowaniu Publicznym (DVTK Stadion wygrał Nagrodę Jury). Bratankom życzymy, by stadion zaznał podobnej historii, jak stary Puskás Ferenc Stadion. Już dziś oddaje hołd legendzie w sposób wyjątkowy, w znaczniej mierze składając się z pozostałości starego obiektu.

Stadium of the Year 2019

Reklama