Stadium of the Year: 3. Miejsce Publiczności – Al Janoub Stadium

źródło: własne [MK]; autor: michał

Stadium of the Year: 3. Miejsce Publiczności – Al Janoub Stadium Niezależnie od kraju pochodzenia głosujących, nowy stadion w katarskim Al Wakrah uwodził naszych Użytkowników. Zgromadził ponad 12,7 tys. głosów z całego świata!

Reklama

Choć z samego Kataru odnotowaliśmy bardzo niewiele głosów, a i Półwysep Arabski był reprezentowany skromnie, to najnowszy stadion Mistrzostw Świata 2022 wspiął się na bardzo wysokie trzecie miejsce. Rzadko oglądamy taką popularność w głosowaniu, gdy w regionie pochodzenia nie ma dużego wsparcia.

Al Janoub Stadium zbierał głosy z równą skutecznością wśród Argentyńczyków, Indonezyjczyków czy Węgrów – niezależnie od szerokości geograficznej. W sumie 12 722 głosy na ten stadion pochodzą z aż 108 krajów! To doskonałe świadectwo, jak bardzo uniwersalnie atrakcyjny jest stadion spod ręki słynnej Zahy Hadid.

Al Janoub to pierwszy zbudowany specjalnie na MŚ 2022 stadion, mieści ponad 40 tysięcy widzów. Jego wyjątkowa, finezyjna bryła to efekt pierwszej w swoim rodzaju konstrukcji zadaszenia, która zawiera też jedyny taki dach rozsuwany.

Stadium of the Year 2019

Reklama