Niemcy: Paderborn chce wstrzymać rozbudowę stadionu

źródło: własne [MK]; autor: michał

Niemcy: Paderborn chce wstrzymać rozbudowę stadionu Prace jeszcze trwają, ale klub Bundesligi rozmawia z władzami piłkarskimi, by rozłożyć je w czasie. Do tego konieczne będzie otrzymanie warunkowej licencji na kolejny sezon.

Reklama

Jak możecie pamiętać, SC Paderborn 07 w tym roku zaczęło realizować kluczowy projekt infrastrukturalny: rozbudowę swojego stadionu. Plan jest tak ambitny, jak wymuszony przez DFL. Benteler-Arena jest bowiem najmniejszym stadionem Bundesligi i nie spełnia wymogów pojemnościowych, mówiących o co najmniej 8 tys. miejsc siedzących (jest ok. 5,8 tys.).

Dlatego od lutego trwa pierwszy etap prac, w ramach którego do budynku klubowego i głównej trybuny dobudowywane jest kolejne piętro, a z nim nowe miejsca VIP. Tych prac pandemia koronawirusa nie powstrzymała.

Klub zdecydowanie wolałby jednak poczekać z kolejnymi fazami (dobudowa podwieszanego drugiego poziomu widowni na północy, wschodzie i południu) do czasu stabilizacji sytuacji, która w Niemczech przybrała bardzo niepokojącą skalę.

Dlatego trwają rozmowy z władzami ligowymi (DFL), by przerwać rozbudowę. Do tego konieczne będzie zielone światło na kolejny sezon z pojemnością nieznacznie powyżej 15 tysięcy. Już w trwającej kampanii licencja była warunkowa, a warunkiem było właśnie przeprowadzenie prac i rozbudowa do 18 tysięcy miejsc, w tym 8 tys. siedzących.

Benteler Arena

Reklama