Epidemia COVID-19: Polska oficjalnie z pustymi stadionami

źródło: własne [MK]; autor: michał

Epidemia COVID-19: Polska oficjalnie z pustymi stadionami Mecze wciąż będą się odbywać, ale już bez udziału publiczności. Polska dołącza tym samym do kilku innych europejskich krajów, w tym Rumunii i Bułgarii.

Reklama

Kiedy ostatni raz pisaliśmy o sytuacji epidemiologicznej, jedynym europejskim krajem z rozgrywkami piłkarskimi niedostępnymi dla kibiców były Włochy. Dziś Włochy są objęte kwarantanną jako cały kraj, a kolejne rozgrywki będą odbywać się bez kibiców.

Dziś dowiedzieliśmy się, że polskie imprezy masowe – w tym Ekstraklasa czy mecze Reprezentacji – będą odbywać się przy pustych trybunach. Na razie nie ma mowy o zawieszeniu rozgrywek, ponieważ nie ma pewności, ile taki stan może potrwać i czy w związku z tym będzie możliwość dokończenia ich późniejszego dokończenia.

Stadion Śląski

Polska nie jest pierwszym krajem poza Włochami, który podjął podobne kroki. Wczoraj rząd Słowacji na 2 tygodnie zawiesił możliwość organizacji imprez masowych, podobne kroki podjęły też Bułgaria i Rumunia.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna – na możliwe zamknięcie trybun przygotowują się Premier League czy amerykańska NBA. W Lidze Mistrzów gospodarze części meczów nie mogą już dziś wpuszczać kibiców, jak choćby Paris-Saint Germain, Valencia czy Barcelona.

Niepewny jest los wielkich turniejów zaplanowanych na ten rok, w tym Euro 2020, Igrzysk Olimpijskich w Tokio czy Mistrzostw Narodów Afryki w Kamerunie, gdzie wirus dotarł parę dni temu.

Reklama