Anglia: Watford szykuje się na przeprowadzkę?

źródło: TheAthletic.com; autor: michał

Anglia: Watford szykuje się na przeprowadzkę? Klub spod Londynu nie próżnuje w ostatnich latach. Vicarage Road przechodzi kolejne fazy rozbudowy i w planie są następne. Ale może to nie wszystko? „The Athletic” twierdzi, że tak wygląda oficjalna koncepcja zupełnie nowej areny.

Reklama

W 2014 Vicarage Road otrzymało najnowszą z czterech trybun, która zaledwie rok później dostała kolejny tysiąc miejsc, później rozbudowa narożnika na północnym wschodzie. Wreszcie, w zeszłym roku pojawiła się informacja, że klub zatrudnił Populous, by dodać jeszcze po jednym poziomie widowni po obu bokach boiska, dzięki czemu pojemność miałaby wzrosnąć do nawet 32 tysięcy.

Wszystko to już jest ambitne, sama planowana rozbudowa miałaby pochłonąć ok. 40 mln funtów (200 mln zł). A jednak dziś The Athletic pokazał zdjęcia wizualizacji zupełnie nowego stadionu, który mógłby być w budowie w chwili, gdy Vicarage Road będzie obchodzić swoje stulecie.

Teren inwestycji dziś zajmowany jest przez pole golfowe, a w prostej linii dzieli go od obecnego stadionu mniej niż 2 km. Według informacji serwisu pokazane wizualizacje są oficjalne, a nowy stadion mógłby być gotowy już za ok. 5 lat.

Watford Stadium

Watford Stadium

Watford Stadium

 

Reklama